Лікування рецесії ясен

Лікування рецесії ясен

Лікування рецесії ясен успішно і результативно проводять професійні терапевти, пародонтологи та хірурги клініки Dent-House в Одесі завдяки використанню сучасних методів терапії та високотехнологічного обладнання.

Що таке рецесія ясен і чим вона небезпечна

Рецесія ясен – захворювання, за якого відбувається опущення ясен і оголення коренів зубів. Найчастіше до цього стоматологічного захворювання схильні пацієнти у віці 45-50 років, але це не виключає його появи та в інших вікових групах. На початкових етапах рецесія ясен проходить безсимптомно і заподіює тільки естетичний дискомфорт. Якщо не почати своєчасне лікування, чутливість зубів значно збільшується, з’являється глибокий карієс і починається розхитування зубів. У запущених випадках хвороба проявляється кровоточивістю ясен, запаленням і може призвести до випадіння зубів. Захворювання розвивається як на невеликій ділянці ротової порожнини, так і на обох щелепах.

Причини опущення ясен

Існує кілька причин опущення ясен. Найчастіше рецесія розвивається на тлі захворювання тканин пародонту (гінгівіту і пародонтиту), які вражають слизову оболонку, і ускладнюється накопиченнями нальоту і каменів на зубах. У зв’язку з цим відбувається тиск на ясна, вони починають відшаровуватися від зуба і просідають.

Серед інших причин опущення ясен:

 • бруксизм (скреготіння зубами уві сні);
 • неправильний прикус;
 • недостатня гігієна ротової порожнини;
 • травми ясен (опіки, пірсинг на губах або язиці, наслідки носіння брекетів, жорсткі зубні щітки);
 • захворювання ендокринної системи.

До опущення ясен призводить як пародонтит, так і пародонтоз, коли запальних явищ немає.

Симптоми рецесії ясен

Рецесія ясен розвивається поступово, практично безсимптомно, тому початкові стадії захворювання можуть пройти непомітно. Перші ознаки початку хвороби – це зміни рівня ясен на різних зубах і подовження коронкової частини зуба порівняно з іншими. З посиленням рецесії з’являються такі симптоми:

 1. Підвищується чутливість зубів під час чищення, а також до тепла, холоду, солодкого.
 2. Збільшуються проміжки між зубами.
 3. Запалюються і кровоточать ясна.
 4. Стають рухливими зуби.

Ці симптоми можуть виникати та при інших стоматологічних захворюваннях, таких як пародонтоз і пародонтит. На прийомі у лікаря клініки “Дент-Хаус” в Одесі вам поставлять точний діагноз і призначать відповідне лікування. Записатися на консультацію до наших фахівців можна за телефонами, вказаними на сайті, або через месенджер.

Форми та стадії рецесії ясен

Залежно від площі поширення рецесії ясен виділяють 2 форми захворювання:

 • локальна – охоплює тільки один або два зуби, що стоять поруч;
 • генералізована – поширюється на групу зубів або кілька таких груп.

Від того, наскільки низько опускаються ясна, розрізняють три ступені рецесії:

 1. Перша стадія характеризується незначним відходженням ясен від зубів, опущення відбувається менш ніж на 3 мм.
 2. Друга стадія – ясна опускаються до 5 мм.
 3. Третя стадія – ясна опускаються нижче, ніж на 5 мм, оголюються корені зубів, починається їх розхитування.

Із середини XX століття ступінь рецесії пародонту і визначення способів лікування заведено оцінювати за класифікацією Міллера:

 1. Клас І. Дрібна рецесія. Не виходить за межі слизово-ясенного з’єднання. Міжзубні кістка і ясна залишаються неушкодженими. 
 2. Клас II. Глибока рецесія. Виходить за межі слизово-ясенного з’єднання. Немає втрати міжзубної кістки або ясен.
 3. Клас III. Стадія, за якої оголюються бічні поверхні зубів. Спостерігається втрата міжзубної кістки та ясен.
 4. Клас IV. Відбувається втрата м’яких тканин навколо зубної кістки та зуба.

Лікарі клініки Dent-House в Одесі точно і якісно встановлять ступінь ураження пародонту і призначать відповідне лікування. На прийомі ви можете обговорити, скільки коштує кожен етап лікування і скорегувати його залежно від ваших фінансових можливостей.

Діагностика рецесії ясен

Для визначення стадії рецесії ясен і встановлення точного діагнозу стоматологи “Дент-Хаус” проводять візуальний огляд пацієнта, а також за необхідності призначать додаткові обстеження:

 • огляд за допомогою дентального мікроскопа;
 • рентген ротової порожнини;
 • панорамний знімок щелеп;
 • вимірювання глибини пародонтальних каналів.

Усі обстеження можна пройти в нашій клініці.

Методи лікування рецесії ясен

На початкових стадіях захворювання для усунення перших ознак запалення і відшаровування ясен достатньо медикаментозного лікування:

 • прийом протизапальних і антибактеріальних препаратів;
 • місцеве застосування стоматологічних гелів, мазей, полоскань;
 • професійне чищення зубів для видалення нальоту і каменів.

Якщо рецесія призвела до глибшого ураження ясен, не уникнути хірургічного втручання:

 • обробка ясен і зубів ультразвуком, включно з корінням, глибиною до 11 мм для очищення від бактеріального нальоту і каменів;
 • відновлення ясен шляхом пересадки здорової тканини пацієнта для закриття кореня зуба і проміжків між зубами;
 • корекція відстані між яснами та рухомою частиною слизової оболонки (у випадках короткої вуздечки нижньої або верхньої губи).

У стоматології Dent-House в Одесі створено комфортні умови для проведення лікування. Уважний персонал оточить вас турботою протягом усього перебування в клініці. 

Профілактика опущення ясен

Раннє виявлення ознак пародонтиту і пародонтозу, надання професійної допомоги на початкових стадіях стоматологічних захворювань допоможуть уникнути опущення ясен і втрати пародонтальних тканин. 

Профілактика опущення ясен – це регулярна гігієна порожнини рота і здоровий спосіб життя, який виключає паління, надмірне вживання солодких і кислих продуктів. 

Переваги звернення до стоматології “Дент-Хаус”

Клініка “Дент-Хаус” в Одесі – це індивідуальний уважний підхід до кожного пацієнта зі створенням максимально комфортних умов для лікування, проведення операцій, усунення естетичних дефектів стоматологічних проблем.

Ми лікуємо зуби в дорослих і дітей. Зробивши запис на зручний час для всіх членів вашої родини, ви отримуєте комплекс послуг і здорові зуби за один візит.

Наші аніматори позбавлять ваших дітей страху перед стоматологічними процедурами. Тематично оформлені кабінети, зона відпочинку, аудіо- та відеоматеріали на ваш смак створять сприятливу обстановку і позбавлять від стресу як дорослих, так і маленьких пацієнтів.

Наші прийнятні ціни та можливість коригувати лікування залежно від ваших фінансових можливостей безсумнівно порадують вас.

Професійні лікарі та сучасне обладнання дадуть змогу отримати весь спектр стоматологічних послуг без болю та із задоволенням. У результаті ви отримуєте щасливу та здорову посмішку всіх членів вашої родини.

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.