Лікування гранульом

Гранульома є одним із найпоширеніших ускладнень карієсу та пульпіту. Це вихід інфекції за межі зуба з формуванням капсульованого мішечка, наповненого загиблими клітинами.

Довгий час розвиток гранульоми може протікати без яскраво виражених симптомів. У міру розвитку захворювання проявляється через нагноєння і капсулювання гранульоми, тобто формування в ясна (в районі кореня зуба) мішечка з гнійним вмістом.

Симптоми гранульоми

Зовнішньо розвиток цього підвиду кісти проявляється таким чином:

 • пухлиною ясна;
 • гнійними виділеннями;
 • незначним болем, що загострюється при відкушуванні або пережовуванні їжі;
 • зміною кольору емалі ураженого зуба.

За наявності таких симптомів слід записатися на прийом до лікаря. У клініці «Дент-Хаус», яка приймає своїх пацієнтів у місті Одеса в Україні, ви можете зробити це як онлайн, так і за телефонами, вказаними на сторінці «Контакти». Також на сайті представлені відгуки наших клієнтів.

Самостійно така патологія не проходить, оскільки захворювання є наслідком глибокого каріозного ураження зуба. Патогени через порожнини, що виникли, потрапляють в пульпу. Її відмирання супроводжується заповненням каналів коренів мікроорганізмами із формуванням гранульоми. Патологічний процес може тривати як кілька місяців (при швидкій течії), так і кілька років.

Чому з’являється гранульома

Основними причинами виникнення гранульоми та кісти є:

 • пульпіт;
 • неякісне лікування.

Після загибелі пульпи патогени заповнюють канали та поступово починають поширюватися за межі зуба. Тому запалення найчастіше проявляється у верхівки кореня.

Захворювання може розвиватися і в корені зуба, в якому раніше було проведено пломбування. Це може бути як розвиток вторинного карієсу під пломбою, так і неякісне пломбування каналів після лікування пульпіту. У пустотах розвиваються хвороботворні мікроорганізми та поширюються за межі зуба.

У деяких випадках спровокувати запалення та появу гранульоми можуть й інші патології:

 • перенесена травма зуба – інфекція може проникати у зламані зуби;
 • розвиток деяких простудних та запальних захворювань, наприклад тонзиліту.

В останньому випадку інфекція проникає іншими шляхами через кров або лімфу.

Діагностика

При підозрі на гранульому лікар відправляє пацієнта на рентген. Скільки коштує така послуга, ви можете дізнатись на сторінці «Прайс».

На знімку утворення відображатиметься затемненням у проблемній зоні. Після чого можливий напрямок на прицільний знімок зуба для встановлення точного діагнозу, визначення розмірів гранульоми та вироблення тактики лікування.

Також слід диференціювати її з-поміж інших форм періодонтиту, наприклад, кісти. На відміну від гранульоми, кіста може бути більшою за розміром, проте може ще довше не проявляти себе жодними симптомами.

Види гранульоми

Залежно від місця локалізації фахівці виділяють такі види утворення:

 • верхівкове – зустрічається найчастіше, у цьому випадку запалюється верхівка кореня зуба;
 • прикоренева гранульома – розвивається поруч із коренем зуба;
 • міжкореневе – між корінням зубів;
 • апікальна гранульома – локалізується біля апікального отвору зуба.

Сьогодні всі ці підвиди захворювання ефективно виліковуються із застосуванням низки стандартних схем.

Як це лікується

У клініці «Дент-Хаус» фахівці використовують як консервативні, так і хірургічні методи лікування гранульоми.

Залежно від вихідного стану зуба, план лікування може трохи відрізнятися. Якщо канали зуба запломбовані, то перед лікуванням проводиться операція з розпломбування каналів.

Якщо канали кореня не запломбовані, то лікування включає наступні етапи:

 • видалення каріозних тканин;
 • асептична обробка каналів;
 • пломбування.

При гранульомі діаметром до 3 мм можливе повне пломбування. Якщо капсула більш об’ємна, використовується тимчасова паста на основі гідроксиду кальцію. За кілька тижнів призначається рентген, у разі відсутності запалення проводиться пломбування гутаперчею та подальша реставрація зуба.

У деяких випадках проводиться хірургічне лікування:

 • при непрохідності каналів кореня;
 • при неможливості розпломбування;
 • за наявності штифта в каналі;
 • при небажанні пацієнта знімати штучну коронку.

У цих випадках проводиться видалення гранульоми. Залежно від ситуації проводиться резекція верхівки чи гемісекція, тобто видалення одного з коренів із частиною коронки зуба. В останньому випадку виникає потреба наступного протезування.

При розвитку гнійних ускладнень в окісті або в слизовій оболонці рота проводиться розтин патологічного утворення для виведення його вмісту. Після цього буде призначено курс антибіотиків для припинення можливого поширення інфекції.

Слід розуміти, що самостійне лікування гранульоми неможливе. Для її ліквідації потрібна стоматологічна допомога.

Скільки коштує видалити кісту в зубі в Одесі

У клініці «Dent-House» успішно ліквідують будь-який вид гранульоми. Повна ціна цієї послуги визначається сумарною вартістю роботи лікаря та використовуваних остеоматеріалів. Сьогодні є вибір якісних стоматологічних матеріалів з різною ціною. Після консультації з фахівцем пацієнт може вибрати відповідні матеріали та вплинути на кінцеву вартість лікування.

Запис на прийом до клініки «Dent-House», розташованої в Одесі в Україні на вулиці Ніжинській, доступний через форму на сайті або телефоном.

Вартість послуг

 • Видалення кісти
  від 3700 грн

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.