Брекети

Брекети

Брекет – це стоматологічна конструкція, яка встановлюється на зуби з метою виправлення прикусу або нерівності зубів. Вважається, що це найнадійніший і перевірений інструмент, який справиться навіть із найскладнішими випадками. В яких випадках показано встановлення брекетів, скільки це буде коштувати, чи потрібна анестезія і яка тривалість лікування — читайте у нашій статті.

Де встановити брекети в Одесі

Встановлення брекетів в Одесі – одна із затребуваних послуг, оскільки багато людей хочуть позбутися візуальних недоліків ротової порожнини. Якщо ви хочете розпочати лікування брекетами, зверніться до клініки сімейної стоматології «Dent-House». Ми допоможемо дітям та дорослим знайти посмішку своєї мрії!

Показання для встановлення брекет-систем

Ортодонтичне лікування за допомогою брекетів показано у кількох випадках. До них належать:

 1. Всі види неправильного прикусу – відкритий, перехресний, дистальний, мезіальний, глибокий.
 2. Щілини між зубами.
 3. Неправильне положення зубів.
 4. Диспропорційний розвиток щелепи.
 5. Поліпшення симетрії обличчя.

Встановлення брекетів допомагає позбутися головного болю, розвитку карієсу, появи зубних відкладень, випадіння пломб – наслідків неправильного прикусу або дефектів зубного ряду.

Ефективність брекетів для дітей та дорослих

Раніше вважалося, що брекети ефективні лише у підлітковому віці – коли формується щелепа. Проте практика показала протилежне. Сьогодні брекети можна ставити у будь-якому віці – вони ефективно працюють навіть на людей похилого віку. Однак необхідно враховувати, що тривалість лікування буде збільшена, тому чим раніше – тим краще.

Види брекет-систем

Брекети складаються з металевої дуги та спеціальних кріплень, які тримаються на зубах за допомогою ортодонтичного клею. Внаслідок конструкції вони поступово тиснуть на зуби, допомагаючи їм повернутись у правильне положення. В результаті виправляється прикус або вирівнюється зубний ряд.

Існує кілька видів брекетів. Основна їхня відмінність – у матеріалі, з якого зроблена конструкція. Залежно від цього, брекети поділяються на:

 •  Металеві. Це найдоступніший вид брекет-системи. Вони діють просто та ефективно, справляються зі складними випадками. Однак металеві брекети важко назвати привабливими, оскільки вони впадають у вічі.
 • Керамічні. Це брекети, колір яких підбирається в тон зубної емалі. Такі системи практично непомітні при носінні. Однак вони громіздкіші, і догляд за ними складніший. Ціна таких брекетів вища.
 • Сапфірові. Інноваційні системи, які виготовляються зі штучно вирощених кристалів сапфіру. Такі брекети дуже естетичні та не доставляють дискомфорту при носінні. Однак вартість цієї системи вища за дві попередні.

Іноді роблять комбіновані брекети, наприклад, для верхньої щелепи вибирають кераміку, а для нижньої – метал.

Також брекети можна кріпити із зовнішньої або внутрішньої частини зубів. Перші називаються вестибулярними, другі – лінгвальними. Лінгвальні абсолютно непомітні для оточуючих, проте можуть призвести до проблем із дикцією. До того, їх можна використовувати не у кожному випадку.

Якщо говорити про способи фіксації, брекети бувають лігатурними – дуга кріпиться із замками за допомогою еластики або саморегулюючими – дуга фіксується замками. Другий спосіб менш травматичний і комфортний при носінні.

У кожної моделі є плюси та мінуси. При виборі орієнтуйтеся не лише на свої побажання, а й на рекомендації лікаря.

Етапи процесу вирівнювання зубів брекетами

Процес лікування брекетами є досить тривалим. Він складається з кількох етапів.

Діагностика

Будь-яке ортодонтичне лікування починається з діагностики. Для цього необхідно прийти на прийом до ортодонта. Лікар проведе зовнішній огляд, а також діагностику – зробить рентген чи томограму. На основі досліджень визначається стан м’язів та кісток.

Зазначимо, що брекети не варто встановлювати дітям віком до 9 років. Також не рекомендується лікування дорослим, які мають онкологічні або ендокринні захворювання, проблеми з серцем.

Підготовчий етап

Перед встановленням брекетів обов’язково потрібно вилікувати карієс та провести санацію ротової порожнини. Якщо є запалення ясен чи інші проблеми, необхідно провести лікування. У деяких випадках потрібне і хірургічне втручання, наприклад, видалення зуба.

Лікувальний етап

Після проведеного лікування лікар знімає індивідуальні зліпки та підбирає брекет-систему. Коли брекети готові, лікар встановлює їх на зуби.

Після цього лікар дає пацієнтові рекомендації щодо догляду та призначає дату наступного прийому. Зазвичай відвідувати ортододонта потрібно 1 раз на місяць.

Тривалість лікування у дітей триває близько року, у дорослих 1,5–2 роки. Терміни залежить від кожної конкретної ситуації. Час може зрушуватися залежно від того, як поводяться зуби під час лікування – деякі стають на місце швидше, інші – повільніше.

За брекетами потрібно правильно доглядати. Необхідно чистити зуби після кожного прийому їжі, використовувати йоржики, іригатори. Це дозволить видалити частинки їжі та не дати розвинутися карієсу або зіпсувати емаль зубів.

Ретенційний (відновлювальний) етап

Після зняття брекетів проводиться гігієнічне чищення та лікування карієсу. Далі може знадобитися додатковий етап, оскільки зуби часто прагнуть повернутися у звичне становище. Для цього можуть встановлювати елайнери, ретейнери, капи або використовувати інші методи лікування.

Результати лікування

Після відновлювального періоду пацієнт може насолоджуватися гарною посмішкою. Однак необхідно регулярно відвідувати лікаря-ортодонта, щоб переконатися, що все гаразд.

Як встановлюють брекет-системи в клініці «Dent-House»

Процес встановлення брекетів у клініці «Dent-House» в Одесі нескладний. На прийомі проводять такі маніпуляції:

 1. Стоматолог наносить на зуби спеціальний гель, а потім лак для захисту емалі.
 2. Після сушіння на зуби наноситься спеціальний клей для фіксації, на який кріпляться регулюючі замочки.
 3. Потім встановлюються спеціальні дуги.

Процес триває близько години. При цьому анестезія не потрібна.

Скільки коштує поставити брекети в Одесі?

Ціна встановлення брекетів в Одесі залежить не лише від рівня клініки та професіоналізму лікарів. Вартість системи залежить від типу конструкції, видів брекетів та індивідуальних особливостей. Дізнатися, скільки коштує брекет-система в нашій клініці «Дент-Хаус», можна на сайті або в адміністратора. Однак, точну ціну може назвати тільки лікар.

Переваги співпраці з клінікою сімейної стоматології «Dent-House»

Хочете встановити брекети? Зверніться до сімейної стоматології «Дент-Хаус» в Одесі. Це професійна клініка з бездоганною репутацією. Ми допоможемо вам вирішити будь-яку, навіть найскладнішу стоматологічну проблему.

Наші переваги – це:

 1. Усунення будь-яких стоматологічних проблем. У нашій клініці ви можете провести лікування під седацією, зробити відбілювання зубів, поставити вініри та багато іншого.
 2. Індивідуальний підхід. Ми проводимо лікування лише після обстеження, ведемо картку кожного пацієнта. Усі лікарі працюють у команді, що дозволяє провести лікування максимально ефективно.
 3. Професійне обладнання – як для діагностики, так і для лікування.
 4. Висококласні фахівці. Наші лікарі – професіонали з великим досвідом роботи. Відгуки про роботу лікарів ви можете прочитати на сайті.
 5. Прийнятні ціни. Можливість обирати між різними виробниками матеріалів дозволяє коригувати кінцеву вартість лікування щодо вашого прийнятного рівня витрат.
 6. Стерильність. Ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації інструментів, а також регулярно робимо дезінфекцію клініки.
 7. Інтер’єр. Ми – за сучасну та простору обстановку, яка не нагадує лікарню.

Записуйтесь на прийом прямо зараз!

Часті питання про брекети

🦷 Які види брекетів доступні у стоматологічній клініці Dent House?

Якісні металеві брекет-системи з лігатурним та самолігуючим методом фіксації.

😁 Якими є основні переваги носіння брекетів для пацієнтів?

Дозволяє виправляти досить велику кількість патологій зубощелепної системи.

🦷 Яка вартість процедури встановлення брекетів у стоматологічній клініці Dent House?

Фіксація лігатурної брекет-системи на одну щелепу становить 14 000 грн, ціна такої фіксації самолігуючої брекет-системи буде 24 000 грн.

Вартість послуг

Фахівці

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.