Лікування карієсу

Лечение кариеса

Лікування карієсу в клініці сімейної стоматології «Дент-Хаус»

Карієс – одна з найпоширеніших стоматологічних проблем. Він небезпечний тим, що руйнує зуби та може призвести до їх повної втрати. Саме тому варто обов’язково лікувати карієс та регулярно проходити обстеження у стоматолога. Лікар може виявити маленьке пошкодження, яке усуне швидко та непомітно. Лікування карієсу – нескладний процес для професійного стоматолога. Саме такі лікарі працюють у нашій клініці сімейної стоматології «Дент-Хаус». Ціна лікування залежить від стадії карієсу та індивідуальних показників.

Що таке карієс

Карієс – це ураження твердих тканин зуба. Це складний та тривалий процес. Спочатку захворювання вражається емаль – відбувається її демінералізація, а потім карієс проникає вглиб зуба. В результаті тверда тканина зуба починає руйнуватися та утворюється каріозна порожнина. Якщо ураження не лікувати, воно проникає далі – у пульпу та періодонт.

Причини утворення карієсу

Основна причина – це бактерії, які накопичуються на поверхні зубів і прикріплюються до неї, викликаючи ураження емалі. Активність та шкідливість бактерій визначаються різними факторами. Швидко карієс розвивається за наявності супутніх факторів, серед яких:
  • кислоти, які виділяють бактерії при поїданні залишків їжі після неправильного чи неефективного чищення зубів;
  • зниження імунітету;
  • неправильне харчування – велика кількість шкідливої їжі, особливо насиченої вуглеводами;
  • нестача мінералів та вітамінів (особливо фтору, кальцію, вітаміну D);
  • порушення обміну речовин;
  • захворювання ШКТ;
  • хронічні захворювання внутрішніх органів;
  • гормональний дисбаланс.
Не можна списувати з рахунків і спадковість – одні люди більше схильні до утворення карієсу, інші – менше.

Види карієсу

Виділяють чотири види карієсу:
  1. Початковий (пляма). Це рання стадія карієсу, коли відбувається демінералізація зуба. При цьому емаль стає шорсткою, втрачає блиск. На поверхні зуба можна помітити коричневу або білу пляму. При цьому людина не відчуває жодних змін. Якщо такий карієс не лікувати, він переходить у наступну стадію.
  2. Поверхневий. Після руйнування емалі карієс проникає далі – утворюється каріозна порожнина. Однак при цьому захворювання стосується лише емалі.
  3. Середній. При цій стадії карієс проникає в дентин, викликаючи його ураження та розм’якшення.
  4. Глибокий. Це останній вид карієсу. Захворювання утворює велику каріозну порожнину, яка заповнена розм’якшеним дентином.
Також стоматологи виділяють 4 види карієсу, залежно від місця ураження зуба:
  • фісурний ⎼ в анатомічних заглибленнях вгорі зуба;
  • пришийковий ⎼ біля ясен, ближче до кореня;
  • апроксимальний ⎼ між зубами;
  • карієс кореня зуба.
Якщо зуб вражений вперше, говорять про первинний карієс. Якщо ж пломба вже була, виділяють вторинний карієс.

Симптоми карієсу

Іноді людина не підозрює про те, що має початковий карієс, оскільки характерну пляму можна і не побачити. А ось про поверхневий, середній і глибокий карієс говорять такі симптоми:
  • реакція на гаряче/холодне/кисле;
  • підвищена чутливість зубів під час чищення;
  • біль при жуванні;
  • поганий запах з рота;
  • проникнення їжі в каріозну площину;
  • різкий, пульсуючий біль;
  • набрякання та почервоніння ясен.
Швидкість руйнування зуба може бути різною, проте найчастіше карієс розвивається повільно. Зазначимо, що виражений біль починає проявлятися при середньому та глибокому карієсі.

Діагностика карієсу

Людина може визначити карієс самостійно, але краще, якщо це зробить професійний лікар-стоматолог. Під час зовнішнього огляду стоматолог використовує спеціальне дзеркало, за допомогою якого можна знайти проблемні ділянки. Якщо місце потемніння виявлено, лікар перевіряє його спеціальним інструментом, оскільки емаль через карієс стає м’якшою. Іноді для того, щоб виявити карієс, потрібні серйозніші дослідження. До них відноситься рентгенографія чи панорамний знімок щелепи. Ціна процедури – 250 грн.

Як вилікувати карієс?

Лікування захворювання залежить від його стадії:
  1. При початковій стадії лікар видаляє пляму з поверхні зуба та заповнює пробіл фтором. У результаті емаль відновлюється і руйнування зуба припиняється.
  2. При другому та третьому ступені карієсу потрібне більш серйозне лікування. Лікар використовує анестезію. Після повного оніміння стоматолог видаляє уражені ділянки бормашиною або лазером. Далі очищена поверхня знезаражується, висушується та покривається спеціальним засобом – гелем, що забезпечує гарне зчеплення пломби з поверхнею зуба. Далі підбирається колір пломби в тон емалі. Матеріалом заповнюють очищену каріозну порожнину, а потім засвічують спеціальною лампою для затвердіння. Далі стоматолог обробляє пломбу, щоб вона повністю повторювала анатомічну форму зуба та не заважала пацієнтові.
  3. Лікування останньої стадії складніше – двоетапне. Для початку лікар очищає каріозну порожнину. Найчастіше потрібно видалення нерва. Після цієї процедури стоматолог ставить ліки та закриває порожнину тимчасовою пломбою, щоб уникнути інфікування та запалення. Для встановлення постійної пломби потрібно почекати кілька днів.
Найчастіше для пломб використовують фотополімерні, склоіномірні та композитні матеріали. Перші – найпопулярніші, оскільки універсальні та прості у використанні. Склоіномірні найчастіше використовують у дитячій стоматології, оскільки вони містять фтор і міцніше зчіплюються з тканиною зуба. Композитні пломби використовують рідше. Вигляд пломби стоматолог завжди підбирає індивідуально. Багато хто сумнівається, чи варто лікувати карієс молочних зубів. Стоматологи одностайні у своєму рішенні: потрібно. У дітей карієс може стрімко розвиватися, призводячи до руйнування зубів. Більш того, хвороба може зашкодити й зачатки постійних зубів. Тому обов’язково відвідуйте дитячого стоматолога. Чим менше карієс, тим простіше його лікувати. Вартість лікування також буде меншою. Тому не забувайте регулярно приходити до свого лікаря.

Ускладнення карієсу

Якщо захворювання не лікувати, воно перетікає на ускладнення. До них належать:
  • запалення пульпи (м’якої тканини зуба) – пульпіт;
  • запалення прикореневої тканини зуба – періодонтит;
  • гнійні запалення;
  • руйнування зуба.
Будь-які ускладнення дуже неприємні та болючі. Тому якщо не вилікували карієс вчасно та довели до ускладнень, все одно біжіть до лікаря. Чим раніше почнете лікування, тим вищий шанс врятувати зуб. В іншому випадку доведеться вдатися до видалення зуба.

Як уникнути карієсу?

Від карієсу важко застрахуватися. Проте зменшити ризики його появи до мінімуму можна. Для цього:
  1. Чистіть зуби двічі на день і після кожного прийому їжі.
  2. Використовуйте зубні нитки та спеціальні ополіскувачі.
  3. Їжте більше сирих фруктів та овочів.
  4. Вживайте менше вуглеводної їжі.
  5. Вчасно лікуйте хронічні захворювання (особливо ШКТ).
  6. Не допускайте дефіциту вітамінів та мінералів.
  7. Обов’язково відвідуйте стоматолога раз на пів року.
Пам’ятайте, що найкраще лікування – це профілактика.

Переваги звернення до клініки сімейної стоматології «Dent-House»

«Дент-Хаус» — це клініка сімейної стоматології преміумкласу з багаторічним досвідом роботи, яка знаходиться в Одесі. Нас обирають багато українських пацієнтів, адже переваги співпраці з нами очевидні:
  1. Широкий спектр послуг. У нашій клініці ви можете не тільки вилікувати карієс, але й зробити імплантацію зубів, відбілити їх, поставити брекети та вініри, розв’язати інші проблеми.
  2. Сімейно-орієнтований підхід. Це «фішка» нашої клініки – уся сім’я може розв’язати стоматологічні проблеми одночасно.
  3. Висококласні фахівці. Наші лікарі – сертифіковані професіонали з великим досвідом роботи, які постійно підвищують кваліфікацію. Це підтверджується численними сертифікатами та дипломами. Усі лікарі обов’язково використовують міждисциплінарний підхід та працюють у команді, що підвищує якість послуг та скорочує час лікування.
  4. Індивідуальний підхід. Кожен випадок – особливий, тому ми розробляємо план лікування для кожного пацієнта.
  5. Професійне обладнання. У роботі ми використовуємо лише прогресивні технології та сертифіковане обладнання. Це дозволяє проводити навіть найскладніше лікування.
  6. Стерильність. Ми ретельно стежимо за здоров’ям наших пацієнтів та їхньою безпекою. У роботі лікарі використовують найновіше обладнання для стерилізації інструментів. Також у пріоритеті регулярна дезінфекція клініки.
  7. Цінова політика. Завдяки широкому вибору матеріалів ми пропонуємо пацієнтам плани лікування в кількох цінових варіантах.
  8. Інтер’єр. «Dent-House» в Одесі – це окрема будівля з затишним і сучасним інтер’єром.Кожен стоматологічний кабінет оформлений тематично. Також до ваших послуг фоє, окреме патіо, зона відпочинку.
Наша стоматологія – це справжній рай для людей, які хочуть отримувати не лише якісні стоматологічні послуги, а й позитивні емоції до, під час та після лікування.

Скільки коштує лікування карієсу в Одесі?

Скільки коштує лікування карієсу: вартість процедури в нашій клініці «Dent-House» залежить від кожного конкретного випадку. Ціни на лікування поверхневого карієсу стартують від 1100 грн, середнього – від 1200, глибокого – від 1490 грн. Детальніше ознайомитися з прайсом можна в однойменному розділі. Також ви можете дізнатися іншу корисну інформацію, прочитати відгуки та заочно познайомитися з лікарями. Записатися на прийом можна за телефоном (048)777 66 55 або скориставшись онлайн-формою на сайті.

Часті питання про лікування карієсу

🦷 Що викликає карієс і як його уникнути?

Недотримання і несвоєчасність профілактики та гігієни порожнини рота.

😁 Які методи лікування карієсу пропонуються?

Проф гігієна, терапевтичне лікування каріозних порожнин, мінералізація зубної емалі.

🦷 Як підтримувати зуби здоровими після лікування карієсу?

Своєчасно відвідувати профогляди (1 раз на 6 місяців), і проводити профгігієну (1 раз на 6 місяців).

Фахівці

Лікування карієсу

Гунько Віктор Юрійович

Стоматолог-ортопед

Лікування карієсу

Кирилюк Юліана Іванівна

Дитячий стоматолог

Лікування карієсу

Фурдуй Катерина Сергіївна

Дитячий стоматолог

Лікування карієсу

Адирова Ольга Вікторівна

Лікар-стоматолог

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.