Пломбування зубів

Пломбування зубів

Пломбування зубів – це стоматологічна методика, при якій за допомогою спеціальних матеріалів відтворюється форма та функціональність зуба. Такий спосіб найбільш поширений, оскільки дозволяє впоратися з ушкодженнями зубів різної складності безболісно і найчастіше за 1 прийом. Що варто знати про пломбування зубів?

Пломбування зубів в Одесі

За допомогою пломб можна вилікувати карієс і зробити реставрацію зуба. Шукаєте де якісно запломбувати зуб в Одесі? Зверніться до клініки сімейної стоматології «Dent-House». Наші кваліфіковані фахівці допоможуть вам розв’язати будь-яку проблему швидко і легко.

Коли необхідне пломбування зубів?

Пломбування зубів проводиться у різних випадках руйнування зуба. Найбільш поширені – це:

 • у разі ураження зубів карієсом;
 • якщо зуби пошкоджені внаслідок механічної або хімічної зовнішньої дії;
 • при ерозії зубів;
 • у разі появи тріщин або сколів на зубній емалі.

Також зуб може зруйнуватися через гормональні порушення, дефіцит мінеральних речовин і вітамінів, зниження імунітету, захворювання ЛОР-органів. Пломбування зубів в Одесі проводиться у випадках, коли це можливо.

Види пломб для зубів

У сучасній стоматології використовується кілька видів пломб. Найбільш поширені – це:

Фотополімерна пломба

Це найпопулярніший вид пломби. Вона складається із композитного матеріалу. Спочатку матеріал пластичний, що дозволяє йому легко прийняти потрібну форму. Однак під впливом ультрафіолету фотополімер швидко твердне, що дозволяє пацієнту відразу повернутися до звичайного способу життя. Такий вид матеріалу використовується для відновлення зубів. Фотополімер дуже простий у встановленні, не викликає алергічних реакцій, максимально схожий на природний колір зубів і довго служить.

Склоіономірна пломба

Склоіономірна пломба складається з фторосилікатного скла та поліакрилатів. Такий вид матеріалу часто використовується у дитячій стоматології, а також для реставрації шийки чи кореня зуба. Іноді склоіономер застосовують як вкладку перед іншим видом пломби.

Також пломба може бути тимчасовою або постійною, армованою штифтами. Для дітей дуже популярними стали кольорові пломби, які підкреслюють індивідуальність і допомагають малюку не боятися стоматолога.

Вигляд пломби визначає лікар-стоматолог залежно від індивідуального випадку пацієнта.

Етапи пломбування зубів

Стандартне пломбування зубів проводиться у декілька етапів:

 1. Спочатку лікар вводить анестезію. Попередньо проводиться тест на алергічні реакції. Якщо пошкодження зуба невеликі, можливе лікування без знеболювання.
 2. Після того, як анестезія подіяла, лікар видаляє пошкоджені тканини за допомогою бормашини. У разі серйозних пошкоджень очищення каналів або інші маніпуляції.
 3. Далі в очищену порожнину за необхідності встановлюють прокладку та проводять санацію.
 4. Стоматолог підбирає колір пломби та замішує матеріали. Далі лікар заповнює підготовлену порожнину і надає їй потрібної форми, використовуючи спеціальні матриці.
 5. Після затвердіння матеріалу лікар просить пацієнта накусити, щоб зрозуміти, чи не заважає йому пломба. Потім стоматолог видаляє її надлишки за допомогою бормашини, надаючи їй анатомічної форми доти, доки пацієнту не стане комфортно.
 6. Наприкінці стоматолог полірує та шліфує пломбу.

Нескладне пломбування зуба займає близько 40 хвилин. Ціна процедури в Одесі залежить від ступеня руйнування та обраного матеріалу.

Як доглядати за зубами після пломбування

Щоб пломба прослужила якомога довше, дотримуйтесь таких правил:

 1. Протягом кількох годин після процедури не пийте гарячі або холодні напої, а також не вживайте занадто тверду їжу.
 2. Якщо лікування зубів було із застосуванням анестезії, будьте обережні: можна прикусити щоки чи язик, не відчувати смак їжі. Рідина рекомендується використовувати через трубочку.
 3. Дуже важливо ретельно доглядати зуби. Чистіть їх 2 рази на день, близько 3-х хвилин. При цьому використовуйте вимітаючі рухи.
 4. Після кожного прийому їжі використовуйте зубну нитку. Також стоматологи рекомендують вранці та ввечері використовувати ополіскувач для ротової порожнини.
 5. Не захоплюйтеся пастами, що відбілюють, і процедурами – можна пошкодити пломбу.

Також для очищення зубів можна використовувати спеціальні іригатори.

Скільки прослужить пломба

При належному догляді пломби служать досить довго – до 10 років. Однак, при регулярних оглядах стоматолог може помітити руйнування або інші проблеми з пломбами. У такому разі їх рекомендується замінити.

Пломбування зубів – процедура, якої не варто боятися. Звертайтеся до лікарів у клініку сімейної стоматології Дент-Хаус в Одесі, які допоможуть вам вилікувати зуби швидко та професійно. Записуйтесь на прийом і дізнавайтеся вартість пломби за телефоном, вказаним на сайті або скористайтесь формою зворотного зв’язку.

Часті питання про пломбування зубів

🦷 Чим відрізняється пломбування зубів від інших процедур?

Під час пломбування дефект твердих тканин заміщують матеріалами, сумісними з цими тканинами.

😁 Які матеріали використовують для пломбування?

Фотополімери.

🦷 Як довго тримаються зубні пломби?

Зазвичай 3-5 років, залежно від наявності власних тканин і розподілу жувального навантаження за наявності сусідніх і протилежних зубів.

Вартість послуг

Фахівці

Пломбування зубів

Кирилюк Юліана Іванівна

Дитячий стоматолог

Пломбування зубів

Фурдуй Катерина Сергіївна

Дитячий стоматолог

Пломбування зубів

Адирова Ольга Вікторівна

Лікар-стоматолог

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.