Для моряків
Здоров’я людини є запорукою її успішного життя.
Біла відкрита посмішка допомагає встановити довірчі стосунки з оточуючими та налагодити особисті контакти.
Якщо у пацієнта спостерігаються порушення сну, перепади артеріального тиску, головний біль мігренозного характеру, хрускіт у вухах, зниження слуху, зміна міміки – це все можуть бути симптоми, пов’язані з патологією зубів. Серед моряків у тривалих рейсах часто поширені ранкові головні болі мігренозного характеру та набряклість обличчя. Начебто людина відпочиває – а прокидається вранці втомлена і дратівлива, з відчуттям, ніби вона всю ніч щось жувала. В чому причина? А причина у неправильному прикусі.
Комп’ютерним методом (міографія) ми знімаємо потенціал м’язового тонусу: дивимося, який зі скроневих або жувальних м’язів знаходиться в гіпертонусі, а який розслаблений. Потім підвищенням прикусу вирівнюємо це оклюзійне співвідношення. Для цього пацієнтові за зліпком зубів виготовляється капа – спеціальна пластмасова пластинка, яка одягається на ніч на зуби, за принципом боксерської шини. І людина у ній спить. Для чого? Вдень людина розмовляє та використовує міміку, завдяки чому кровотік головного мозку більш активний та збалансований. А вночі у людини з неправильним прикусом передавлюється судинно-венозний пучок, відтік крові стає слабким, і наростає гіпоксія головного мозку. В результаті людина прокидається з болем у щелепах, набряклістю та мігренню. Якщо це відбувається регулярно, то накопичення такої втоми в організмі викликає негативні наслідки. Щоб цього не було, ми й ставимо на ніч капу: вона знімає блок суглобів і знижує тонус м’язів, кровотік стабілізується, і гіпоксія головного мозку не виникає. Крім того, таким чином ми робимо профілактику стирання зубів.
Моряки замовляють у нас у рейс по дві-три капи. Адже у них більш стресова праця – далеко від дому, у вузькому колективі. Відповідно, психоемоційна напруга більша, і гіпертонус вищий. Тому вони за кілька місяців «проїдають» таку пластмасову капу уві сні. А інакше б стирали свої зуби.