Кюретаж

Кюретаж

Кюретаж – це стоматологічна процедура, яка застосовується при пародонтозі або запаленні ясен. За допомогою спеціальних маніпуляцій стоматологи очищають пародонтальні кишені – вишкрібають відкладення та тканини, які піддалися патологічним змінам. Це може бути каміння, наліт, а також неглибокий карієс.

Кюретаж в Одесі

Шукаєте, де зробити професійний кюретаж в Одесі за прийнятною ціною? Зверніться до клініки сімейної стоматології «Dent-House». Попри те, що кюретаж – це досить складна процедура, наші професіонали впораються з нею легко. Записуйтесь на прийом в Одесі у зручний час прямо зараз!

Пародонтальна кишеня в стоматології

При гінгівіті або пародонтиті у пацієнтів часто утворюється пародонтальна або зубоясенна кишеня. Це виїмка, яка з’являється біля кореня зуба внаслідок пухкості м’яких тканин, що виникають через хворобу. У кишені накопичуються залишки їжі та утворюється наліт, що призводить до активного розмноження мікробів. Внаслідок цього залишки їжі можуть почати гнити. Якщо не проводити кюретаж, можна втратити зуби.

Стоматолог проводить кюретаж за допомогою професійних інструментів. Самостійно позбутися залишків їжі чи нальоту не можна, навіть якщо використовувати спеціальні йоржики чи ополіскувачі. Тому при виникненні пародонтальних кишень негайно звертайтеся до лікаря.

Кюретаж не варто плутати з професійною гігієною зубів і відбілюванням – це абсолютно різні процедури.

Види кюретажу

Існує два види кюретажу – закритий та відкритий. Розглянемо їх докладніше.

Закритий кюретаж

Це чищення зубоясенної кишені, яке проводиться у разі незначної глибини щілини й виконується без надрізу ясен. Зазвичай закритий кюретаж проводять при:

 • пародонтиті легкої та середньої тяжкості;
 • глибині кишень не більше 4 мм;
 • відсутності кісткових утворень у вигляді кишень;
 • наявності щільної структури ясен.

Процедура закритого кюретажу проводиться при місцевому знеболюванні, щоб уникнути неприємних відчуттів під час процедури. Лікар вишкрібає над’ясення та під’ясення м’які та тверді відкладення, дістає грануляційні тканини. Після цього кишені очищаються антисептичними розчинами, а в отвори закладають лікувальну мазь. Також стоматолог дає поради щодо догляду за зубами та харчування.

Відкритий кюретаж

Відритий кюретаж – це складніша процедура, яка прирівнюється до хірургічної операції. Таку маніпуляцію призначають при:

 •  глибині пародонтальних кишень понад 5 мм;
 • активному розростанні грануляцій у яснах;
 • деформації міжзубних сосочків;
 • підвищення нестабільності зубного ряду.

Під час відкритого кюретажу робиться надріз ясен, що дозволяє отримати доступ до вмісту пародонтальної кишені. За допомогою процедури можна не тільки провести очищення порожнини, але й зменшити глибину кишені та зміцнити зуб, що хитається. Після маніпуляції накладають шви.

Відкритий кюретаж – дуже ефективна процедура. З його допомогою можна запобігти подальшому інфікуванню ясен, перевести пародонтоз на стадію ремісії та зберегти зуби.

Іноді кюретаж проводять і після видалення зуба. Ця процедура необхідна для очистки порожнини від гнійного вмісту, частинок кореня або відмерлих тканин.

Чистка пародонтальних кишень у клініці «Dent-House»

Чистка зубних кишень необхідна, якщо ви страждаєте від пародонтозу або гінгівіту, відчуваєте біль у зубі або яснах при прийомі їжі. Також іноді процедура необхідна при неприємному диханні з рота (при цьому ви дотримуєтеся всіх гігієнічних процедур), кровоточивості ясен. У цьому чи інших випадках негайно зверніться до клініки сімейної стоматології Дент-Хаус в Одесі. Лікар огляне ротову порожнину та ухвалить рішення про проведення кюретажу. У нашій стоматології працюють професійні лікарі, які впораються з процедурою легко. Відгуки можна прочитати на сайті. Також ми використовуємо лише якісні інструменти та матеріали, завдяки яким процедура проходить максимально ефективно та безболісно.

Догляд за ротовою порожниною після проведення кюретажу ясенних кишень

Після закритого або відкритого кюретажу пацієнт може спостерігати кровоточивість ясен, припухлість травмованих ясен. Очищення кишень відкритого типу передбачає наявність швів і триваліший період загоєння.

Після проведеної процедури за порожниною рота необхідно ретельно доглядати. Зазвичай лікарі дають такі рекомендації:

 1. Прийом протизапальних препаратів.
 2. Полоскання спеціальними засобами.
 3. Ретельна гігієна порожнини рота.

Всі рекомендації надаються індивідуально, залежно від конкретного випадку.

Скільки коштує кюретаж ясен в Одесі?

Скільки коштує кюретаж в Одесі: ціна послуги залежить від різних факторів, найчастіше від індивідуального випадку пацієнта. Дізнатись вартість процедури можна на сайті клініки «Дент-Хаус» або зателефонувавши адміністратору. Зазначимо, що ціна відкритого кюретажу завжди висока через складність проведення процедури.

Переваги співпраці з клінікою сімейної стоматології «Dent-House»

Dent-House – це клініка сімейної стоматології нового покоління в Одесі. Наші пацієнти – понад усе. Саме тому ви легко зможете розв’язати стоматологічні проблеми, прийшовши на прийом всією сім’єю одночасно (за попереднім записом).

Нам довіряють, тому що ми пропонуємо:

 • розв’язання будь-яких проблем та захворювань – лікування карієсу та бруксизму, встановлення брекетів та вінірів, видалення та імплантацію зубів ;
 •  якісне та інноваційне лікування без болю;
 • послуги професійних та усміхнених лікарів;
 • прийнятні ціни – ви можете скоригувати вартість лікування, виходячи зі свого бюджету;
 • повну стерилізацію інструментів та приміщення;
 •  нове обладнання та якісні матеріали;
 • приємний інтер’єр клініки.

Чекаємо на вас у нашій клініці для якісного лікування без болю.

Часті питання про кюретаж

🦷 Як відбувається кюретаж ясен?

Кюретаж проводять терапевтичний (закритий), хірургічний (відкритий), – це чищення кишень ясен та їх закриття.

😁 Коли рекомендується проводити кюретаж?

Після консультації лікаря.

🦷 Які переваги цієї процедури?

Поліпшення стану пародонту та зубощелепної системи.

Вартість послуг

Фахівці

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.