Вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів – це процедура, спрямована на виправлення зубного ряду. Воно необхідне не тільки для тих, у кого анатомічно неправильно розташовані зуби, але й для тих, хто має проблеми з прикусом. У сучасній стоматології є кілька способів, що допомагають досягти голлівудської посмішки. Процес лікування не швидкий, проте це оптимальний варіант для тих, хто не хоче надалі використовувати дентальну імплантацію.

Вирівнювання зубів в Одесі

Вирівнювання зубів в Одесі – дуже поширена процедура, оскільки мало хто може похвалитися ідеально рівним зубним рядом. Якщо ви хочете виправити недоліки дентального прикусу в морській столиці України, зверніться до клініки сімейної стоматології «Дент-Хаус». Наші професійні ортодонти допоможуть вам розв’язати будь-які проблеми з посмішкою та довести її до досконалості.

Кому важливе вирівнювання зубів

Вирівнювання зубів – це не тільки забаганка тих, хто мріє про гарну усмішку. Насправді неправильне розташування зубів може призвести до низки проблем – наприклад, випаіння пломб. Абсолютно необхідною процедурою вирівнювання зубів стає для тих, у кого неправильний прикус – взаємини зубних рядів при максимальному контакті і повному змиканні зубів верхньої та нижньої щелеп. Виправляти прикус необхідно у будь-якому віці, проте краще зробити це ще в дитинстві. Через неправильний прикус виникають такі проблеми:

 1. Некрасива посмішка.
 2. Викривлення щелепи, що видно неозброєним поглядом.
 3. Больові відчуття під час їди, сну, розмови.
 4. Проблеми з системою травлення.
 5. Випадіння зубів.

Як бачите, негарна усмішка – це не найгірший наслідок неправильного розташування зубів. Тому краще вчасно зайнятися своїм здоров’ям та звернутися до стоматолога.

Методи вирівнювання зубів

У сучасній стоматології існує кілька систем для вирівнювання зубів. Для цього використовують спеціальні інструменти:

 •  Брекети. Є дугами з дроту і кріплення для кожного зуба. Вважається найефективнішим методом для корекції зубного ряду навіть у найскладніших випадках.
 • Пластини. Це спеціальні конструкції із пластмаси або силікону, які фіксуються на зуби за допомогою дротяних гачків. Також пластина має спеціальний механізм, за допомогою якого можна регулювати її положення. Зазвичай призначаються дітям віком до 12 років.
 •  Елайнери чи капи. Це знімна конструкція із прозорого пластику, яка виготовляється за індивідуальними зліпками зубів. Капи тонкі, щільно прилягають до зубів і приносять менше дискомфорту
 • Трейнери. Є спеціальні силіконові капи, які одягаються на верхню і нижню щелепу в нічний час. Переважно використовуються для дітей.
 •  Вініри. Це тонкі платівки, які кріпляться на кожен зуб. Таким чином можна приховати лише деяку нерівність кількох зубів або змінити їх форму.

Також іноді зуби виправляють хірургічним шляхом.

Способи вирівнювання зубів

Відмінні й способи ортодонтичної корекції зубів. Вони залежать від місця, на яке кріпляться установки – можуть бути безлігатурними та лінгвальними. Перші кріпляться на передній поверхні зубів, а другі на задній.

Як доглядати за зубами, що вирівнюються

Встановлення брекет-або іншої системи – це лише початок шляху. Щоб зуби залишилися здоровими, за ними потрібно ретельно доглядати – одного гігієнічного чищення недостатньо. Стоматологи рекомендують робити такі дії:

 1. Чистити зуби після кожного вживання їжі.
 2. Замінити щітку.
 3. Користуватися спеціальними йоржиками, іригаторами та зубною ниткою, щоб видаляти залишки їжі, що застрягають у брекетах.
 4. Уникати сну на боці, щоб не травмувати щоки та ясна.
 5. Утримуватися від дуже гарячих напоїв під час носіння керамічних скоб або вінірів.

Такі нехитрі дії допоможуть вам уникнути негативних наслідків під час вирівнювання зубів.

Скільки часу займає вирівнювання зубів

Важко сказати, скільки часу займає лікування, адже кожен випадок – індивідуальний. Комусь знадобиться пів року, а іншим потрібно близько 2-х років. Час вирівнювання зубів залежить не тільки від складності анатомічного розташування зубів або прикусу, але й методу та способу, обраного для вирівнювання. У середньому вирівнювання зубів займає близько 1–2 років.

Як відбувається вирівнювання зубів у клініці «Dent-House»

Процедура вирівнювання зубів у нашій клініці в Одесі залежить від обраного способу. Однак якому б методу не віддав перевагу лікар, спочатку необхідне професійне чищення, яке допоможе позбавитися від нальоту і зубного каміння, а також допоможе провести щадне відбілювання. Також дуже важливо вилікувати карієс.

Встановлення брекет-систем складається з кількох етапів:

 1. Лікар наносить на зуби спеціальний гель, а потім лак для захисту емалі.
 2. Після сушіння на зуби наноситься спеціальний клей, на який кріпляться регулюючі замочки.
 3. Потому встановлюються спеціальні дуги.

Процес встановлення брекетів займає близько години.

Щодо інших методів вирівнювання зубів, їх стоматолог обговорює в індивідуальному порядку.

Після встановлення будь-яких систем для виправлення зубів необхідно регулярно відвідувати ортодонта – він відзначає прогрес та регулює брекети.

До якого віку можна вирівнювати зуби

Оптимальний час для встановлення брекетів – 12-25 років. Однак іноді можна встановлювати систему раніше 12 чи пізніше 14 років. Іноді вирівнювання зубів проводять і у молодшому шкільному віці, проте вибирають для цього інші способи, найчастіше пластини.

У дорослих обмежень за віком немає, проте чим старша людина, тим складніше вирівняти зуби. У старшому віці часто трапляються випадки, коли брекети не показані. Тому кожен випадок слід розглядати індивідуально.

Скільки коштує вирівняти зуби в Одесі?

Ціна ортодонтичного лікування абсолютно різна. Вартість залежить від кожного конкретного випадку, а також обраного способу. Наприклад, пластини коштують дешевше за брекети. Також потрібно враховувати матеріал, з якого зроблена конструкція – багато нюансів. Дізнатися, скільки коштує лікування в клініці «Dent-House», можна телефоном або звернувшись до адміністратора.

Переваги співпраці з клінікою сімейної стоматології «Dent-House»

Наші пацієнти довіряють нашій клініці в Одесі, оскільки ми пропонуємо:

 • розв’язання будь-яких проблем та захворювань – лікування карієсу, відбілювання, видалення та імплантацію зубів, встановлення коронок;
 • якісне лікування;
 • послуги професійних лікарів;
 • прийнятні ціни;
 • повну стерилізацію інструментів та приміщення;
 • нове обладнання та якісні матеріали;

Записуйтесь на прийом в адміністратора прямо зараз!

Вартість послуг

Фахівці

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.