Скільки часу приживаються імпланти

Скільки часу приживаються імпланти
Імплантація – це найнадійніший спосіб відновлення втраченого зуба. Багато людей бояться стоматологів, тому звертаються до клініки вже тоді, коли зуб неможливо врятувати. У такому разі його доводиться видаляти разом із коренем. За допомогою імпланту можна відновити жувальну функцію та красу посмішки. Багато хто боїться цієї процедури через те, що імплант не приживеться. Чи це можливо і скільки часу займає приживання? Нумо розумітися.

Що таке імпланти?

Багато хто вважає, що імплант – це штучний зуб. Це не зовсім правильно. Імплант – це штучна заміна втраченого кореня зуба. Він є штифтом, який вкручується в кістку. Потім на нього надівається коронка, яка імітує справжній зуб. Коронку виготовляють за індивідуальними зліпками пацієнта. Скільки часу приживаються імпланти Є 2 види зубних імплантів:
  1. Цільні. Це порожнистий зсередини зубний імплант. Під час встановлення він закривається спеціальною заглушкою. Якщо приживання протеза пройшло добре, заглушка забирається. Потім в отвір встановлюють металевий абатмент, на якому фіксується коронка.
  2. Розбірний. У цьому випадку виконується жорстка фіксація самого імплантату, що вживлюється в кістку щелепи. На штифт встановлюють кріплення, а потім фіксують протез. Перевага такої конструкції полягає в тому, що можна змінити або скоригувати коронку.
У кожному конкретному випадку фахівець пропонує відвідувачу стоматологічної клініки індивідуальний план протезування, виходячи з анатомічних можливостей, доцільності та фінансових можливостей. Можна поставити імплант на один або кілька зубів. У важких випадках імплантацію можуть зробити за повної відсутності зубів. Процедуру можна робити під місцевим наркозом або під седацією. Не варто чекати з встановленням імплантів – їх переваги очевидні. За допомогою таких протезів можна відновити жувальну функцію чи естетику посмішки. Імпланти довговічні та надійні, а після встановлення ви не відчуватимете їх як сторонній предмет. Зазвичай, для повного приживлення імплантів потрібно 2-4 місяці. Термін лікування залежить від індивідуальних особливостей пацієнта. Є у таких протезів й недолік – це ймовірність того, що імплант не приживеться.

5 причин, чому не приживаються імпланти

Здебільшого процес загоєння імпланту залежить від щільності кісткової тканини. Проте є інші чинники. Чому ж імплант не приживається? Причини найрізноманітніші. Розглянемо 5 основних з них:
  1. Некомпетентність лікаря. Імпланти приживаються у 98% випадків. Однак, якщо лікар не має належного рівня професіоналізму, все може піти не за планом. Неправильний вибір виробника, недостатнє обстеження, порушення протоколу дій, недбалість можуть призвести до відторгнення конструкції.
  2. Неякісний імплант. На жаль, деякі виробники використовують погані матеріали, які можуть не прижитися або спричинити ускладнення після операції. Такі імпланти можуть коштувати дешевше за звичайні, і це приваблює пацієнтів. Потрібно уважно ставитись до вибору самого імпланту і не економити.
  3. Поведінка пацієнта. Іноді до негативних наслідків призводять дії самого пацієнта – погана гігієна, шкідливі звички, стреси, порушення харчування. Якщо ви не дотримуватиметеся рекомендацій лікаря, є варіант, що імплант не приживеться.
  4. Протипоказання. Деякі хвороби можуть спричинити відторгнення штучного штифта. До них відносяться захворювання ендокринної та кровоносної системи, онкологія, імунодефіцит та інші патології. Тому дуже важливо провести попереднє повне обстеження.
  5. Прийом лікарських препаратів. Деякі ліки (наприклад, бісфосфонати або імунодепресанти) здатні вплинути на стан кісткової тканини та призвести до відторгнення імпланту.
Скільки часу приживаються імпланти Іноді погані наслідки трапляються через алергію на метал. Зазначимо, що це досить поодинокі випадки.

Як прискорити приживлення?

Щоб приживлення імпланту пройшло швидко і без проблем, необхідно дотримуватись деяких умов. Прискорити приживлення можна за допомогою таких правил:
  1. Обирайте хорошу клініку та лікаря. Не кожен фахівець здатний впоратися з такою складною операцією, як імплантація. Тому підходьте до вибору клініки ретельно. Почитайте відгуки, сходіть на консультацію до лікаря. Якщо виникли сумніви, краще вибрати іншу стоматологію.
  2. Виконуйте всі рекомендації лікаря. Після операції ви отримаєте пам’ятку, де докладно описаний ваш подальший спосіб життя: як їсти, яких ліків уникати. Дуже важливо регулярно приходити на консультацію до стоматолога.
  3. Не ризикуйте. Якщо у вас є хронічні хвороби або протипоказання, сумніви, обов’язково розкажіть лікарю. Не сподівайтеся, що вас «пронесе», і імплант приживеться. Так, таке також можливо, проте немає гарантії, що відторгнення не станеться пізніше. Тому не ризикуйте – лікар обов’язково запропонує вам альтернативу.
Приживання зубних імплантів залежить і від лікаря, і від поведінки пацієнта. Обов’язково слідуйте всім рекомендаціям, і тоді негативних наслідків вдасться уникнути. Скільки часу приживаються імпланти Зазначимо, що у нашій клініці діє довічна гарантія на імпланти (за умови дотримання рекомендацій лікаря, проведення професіональної гігієни зубів кожні 6 місяців та використання іригатора кожного разу після їжі у повсякденному житті), а сам протези приживаються у 99% випадків. Наші лікарі – справжні професіонали своєї справи, тому довіряючи лікування нам, ви можете не переживати за негативні наслідки.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься.

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.