Гострий зубний біль – що робити?

Гострий зубний біль – що робити?
Зубний біль – сигнал про стоматологічні проблеми, який неможливо ігнорувати. Вона входить у трійку найнеприємніших больових відчуттів нарівні з пологовими схватками. На жаль, від зубної болі ніхто незастрахований: ні доросла, ні дитина. Тому важливо знати, як діяти у цій ситуації.

Що робити, якщо болить зуб

Будь-який дискомфорт у ротовій порожнині – це привід планово звернутися до стоматолога. Такий візит на випередження запобігатиме розвитку серйозних проблем. Іноді маленька дірка може спричинити великі проблеми. Той, хто хоч раз відчував ці нестерпні муки, за своїм досвідом знає, що стоматологічні проблеми краще попередити, ніж лікувати. Гострий зубний біль – що робити? Під час больового синдрому відбувається безліч процесів – виділяються токсини, розвивається набряк, тканини здавлюються, утворюється рідина або гній. При цьому задіяно безліч нервових закінчень, тому такого болю важко позбутися.

Що робити, якщо зуб болить нестерпно

При сильному зубному болю (денталгії) в першу чергу потрібно звернутися до стоматологічної клініки та записатися до лікаря на найближчий час. При записі потрібно описати характер болю: гострий, тупий, чи є пульсація, тиск, розпирання. Залежно від графіка та завантаженості клініки вас можуть прийняти без черги або записати на вільний час. Вам також порекомендують засоби, які можуть полегшити стан. Щоб позбавитися сильного зубного болю, потрібна кваліфікована стоматологічна допомога. Денталгія сигналізує про серйозні захворювання, це не той випадок, коли запалення може пройти самостійно. Лікар зможе встановити причину та тип захворювання. Найчастіше причиною нездужання виступає глибокий карієс (дірка), пульпіт, травми зуба, абсцес.

Як впоратися з гострим зубним болем у домашніх умовах

Після запису до стоматолога необхідно полегшити больовий синдром, щоб дотерпіти до призначеного часу. Основну знеболювальну дію мають лікарські засоби – анальгетики (парацетамол) та нестероїдні протизапальні препарати (НПЗЗ). Таблетки, як правило, знижують інтенсивність болючих відчуттів, але не знімають їх повністю. Крім цього, є додаткові методи місцевого полегшення зубного дискомфорту.

Що ще можна зробити, коли болить зуб

Для посилення дії знеболювальних пігулок потрібно почистити зуби, щоб усунути залишки їжі. Вони можуть посилювати неприємні відчуття. Корисно полоскатиме ротову порожнину розчином соди або трав’яними настоями. Содовий розчин (концентрація 1 ч. ложка соди на склянку води) знімає біль та запалення. Схожу дію мають відвари трав (ромашки, шавлії, кори дуба). Полоскати зуби потрібно регулярно – 4-5 разів на день і на ніч. Гострий зубний біль – що робити? Швидко, але не надовго допомагає впоратися із денталгією холодний компрес. Зважайте на те, що заборонено: тримати холод довше 10–15 хвилин, безпосередній контакт холоду зі шкірою, інакше можна отримати обмороження або спазм судин.

Знеболюючі препарати від денталгії

Знеболюючі ліки мають бути підібрані правильно. Найчастіше при болю в зубах використовують парацетамол та засоби із групи НПЗЗ у таблетках. Вони позбавляють болю і нормалізують температуру. НПЗЗ відрізняються за силою аналгезуючої дії (зазначені в порядку зростання):
  • ібупрофен (нурофен, бруфен);
  • німесулід (німес, німід, німедар, найз);
  • кетопрофен (ультрафастин);
  • кеторолак (кеторол, кеталгін, кетанів).
Ліки не можна приймати безконтрольно. Для кожного є максимальна добова доза, яку заборонено перевищувати, особливо дітям. Не рекомендуємо знімати зубний біль за допомогою анальгіну (метамізол натрію) або аспірину (ацетилсаліцилової кислоти). Анальгін вважається застарілим та неефективним препаратом, а аспірин може спричинити кровотечу. Не варто займатися самолікуванням, використовувати різні мазі чи антибіотики. Мазі менш ефективні за таблетки, а антибіотики повинен підбирати лікар.

Гострий зубний біль у дитини чи дорослого — куди звернутися

Денталгія характеризується раптовістю: їй байдуже — вихідний чи свято. Вона може посилюватися ночами, тоді пульсація стає майже нестерпною. Стоматологія «Дент-Хаус», на відміну інших клінік, працює навіть у вихідні (робочий день субота). Гострий зубний біль – що робити? Особливо тривожно, якщо від болю страждає дитина, але фахівці нашої клініки знають, як знайти підхід навіть до найменших пацієнтів. У клініці «Дент-Хаус» професіонали допомагають впоратися із зубним болем дорослим та дітям.
Читайте також
Що краще – коронка чи імплант?
Корисна інформація

Що краще – коронка чи імплант?

Зміст[ приховати ] Коронка чи імплант: що краще? Переваги коронок Недоліки коронок Переваги імплантів Недоліки імплантів Коронка на зуб чи імплантат: що ставити Протезування та

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.