Лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу у дітей

Лікування карієсу у дітей – це одна з найпопулярніших послуг дитячої стоматології, адже приблизно у 80% малюків до 7-ми років виявляється така проблема молочних зубів. При цьому конкретні методи для боротьби з недугою обирають виходячи зі стадії каріозного ураження. 

Деякі батьки помилково вважають, що тимчасові зуби у дітей лікувати необов’язково. Однак такий підхід може призвести до серйозних проблем. Карієс у дитини розвивається стрімкіше, ніж у дорослого. Усього за кілька місяців ураження може досягти твердих тканин (пульпи). Пошкоджений зуб не тільки болить, а і є осередком хронічної інфекції. 

В Одесі довірити лікування дитячого карієсу ви можете лікарям клініки сімейної стоматології “Dent-House”. Сертифіковані фахівці проводять діагностику і розробляють індивідуальні плани лікування для кожного пацієнта. А ще в “Дент-Хаус” знають, як заспокоїти малюка перед процедурою, яка пройде максимально швидко і безболісно. 

Не відтягуйте розв’язання стоматологічних проблем і записуйтеся на прийом до стоматолога “Dent-House”. Це можна зробити за телефоном або заповнивши форму запису на сайті. Ознайомитися з цінами на всі послуги ви можете в розділі “Прайс”. 

Чим небезпечний карієс молочних зубів

Карієс не тільки швидко розвивається в молочному зубі, за кілька місяців переходячи від початкової форми до глибокої, а й поширюється на сусідні зубні одиниці. Якщо вчасно не зупинити процес розмноження хвороботворних мікроорганізмів, існує велика ймовірність втратити уражені зуби. 

Перелічимо низку проблем, які виникають у дитини, якщо батьки відкладають візит до стоматолога та лікування карієсу: 

  • Руйнування твердих тканин молочних зубів – це небезпечно не менше, ніж карієс постійних зубних одиниць. Тим паче що з глибоко ураженого тимчасового зуба захворювання може перейти на зачаток корінного. 
  • Больові відчуття – зуби з каріозним ураженням дають про себе знати болем. На початковій стадії це виражається в посиленні чутливості емалі, яка реагує на солодкі та кислі продукти, на тиск під час жування твердої їжі. Під час розвитку патології біль проявляється активніше і може виникати спонтанно навіть без наявності подразника.
  • Осередок хронічної інфекції – каріозні порожнини, що виникають унаслідок розм’якшення твердих тканин, стають місцем скупчення бактерій. Вони, своєю чергою, призводять до подразнення та інфікування м’яких тканин. За слабкого імунітету можливі ускладнення у вигляді ЛОР-патологій.
  • Зниження самооцінки – некрасиві зуби можуть спровокувати розвиток у дитини комплексу неповноцінності. Крім того, молочні зуби важливі для формування прикусу, лицьового скелета і правильних мовних навичок. Таким чином, здоров’я порожнини рота позначається на соціалізації дитини.
  • Вимушені обмеження в харчуванні – через карієс з’являються негативні реакції на солодкі та кислі, холодні та гарячі страви. У результаті з раціону доводиться виключати улюблені продукти.

Для того, щоб уникнути подібних неприємностей, потрібно своєчасно звертатися по стоматологічну допомогу. Якщо на початковому етапі терапія безболісна, то в разі серйознішого пошкодження стоматологи під час проведення процедур змушені вдаватися до анестезії.

У клініці “Дент-Хаус” в Одесі лікують навіть найзапущеніший карієс. Сучасне обладнання, якісні препарати та багаторічний досвід фахівців дають змогу звести до мінімуму всі неприємні відчуття, що супроводжують процес лікування. Від складності маніпуляцій залежить і вартість терапії. 

Причини розвитку карієсу молочних зубів

Існує думка, що карієс з’являється у дітей через пристрасть до солодощів. Дійсно, прості цукри, які накопичуються на поверхні зуба, стають живильним середовищем для хвороботворних мікроорганізмів. Але це далеко не єдина причина, через яку виникає карієс молочних зубів. 

Так, патогенні бактерії можуть потрапити в ротову порожнину дитини й від батьків, наприклад, під час використання одних столових приборів. Ще один фактор – генетична схильність. Вплинути на здоров’я зубів малюка можуть як захворювання матері під час вагітності, так і її шкідливі звички (зокрема паління). 

У перші роки життя карієс може бути спровокований неправильною гігієною порожнини рота, а також тривалим контактом із пляшечкою. 

Поверхня емалі більше схильна до пошкоджень у разі нестачі в організмі кальцію і фтору. А очисні здібності слини здатні порушити прийняті медикаменти.

Види дитячого карієсу

Виділяють чотири стадії каріозного пошкодження зубів.

  1. На початковому етапі на емалі утворюються білі плями, які не порушують її цілісності. Також відсутні неприємні відчуття. У цей час найлегше запобігти подальшому розвитку патології. 
  2. Поверхневий карієс характеризується вже пошкодженням емалі, але дентин не зачіпається. Спочатку білі плями стають коричневими, посилюється чутливість до солодких і кислих смаків, може виникати нетривала болючість у пошкодженій зоні. 
  3. Середній карієс руйнує дентин і призводить до ще більшого потемніння емалі. Іноді супроводжується інтенсивним болем під час пережовування твердої їжі, під час вживання холодного і гарячого. 
  4. Глибокий карієс захоплює глибокі шари дентину. Більша частина зуба руйнується. Дитина може відчувати сильний біль. Якщо не лікувати глибокий карієс, він пошириться на пульпу. Так виникне пульпіт, що потребує складнішого й дорожчого лікування.

Карієс може бути як на одному зубі, так і відразу на кількох. У другому випадку говорять про множинний карієс. Також захворювання класифікується за швидкістю інфекційного поширення і за локалізацією ураження. 

Лікування карієсу в “Дент-Хаус”

Для кожної стадії захворювання є свої протоколи лікування. Так, на першій стадії стоматолог видаляє пляму, а її місце заповнює фтором. Це сприяє відновленню емалі. 

Для поверхневої та середньої стадії передбачені процедури, які проводяться під місцевим наркозом. Лазером або бормашиною видаляють уражені ділянки. Після цього поверхню знезаражують, висушують і покривають гелем для хорошого зчеплення пломби із зубом. Потім відбувається пломбування. Маленьким пацієнтам “Dent-House” в Одесі пропонується самостійно вибрати колір пломби. Кольорові пломби виготовляються з компомерного матеріалу, який виділяє іони фтору, що зупиняють розвиток карієсу. 

На останній – глибокій – стадії потрібне більш серйозне лікування. Воно охоплює етап очищення каріозної порожнини. Після ретельного очищення зуба порожнину дезінфікують і кладуть спеціальну лікувальну прокладку. Вона сприяє утворенню вторинного дентину. Після цього встановлюють пломбу, поверхню шліфують і полірують. 

Що раніше буде виявлено карієс і розпочато його лікування, то благополучніший прогноз і менша ціна втручання. Скільки коштує процедура в Одесі, залежатиме від стану зубів. Також на вартість впливає вибір пломби. 

У “Дент-Хаус” гнучка цінова політика внаслідок великого вибору матеріалів. Тому лікар може разом із пацієнтом скоригувати кінцеву ціну, виходячи з різних планів лікування. Усі нюанси обговорюються на прийомі. Ви можете записатися до стоматолога в Одесі за вказаними телефонами або скористатися можливістю онлайн-запису. Також на сайті представлені відгуки пацієнтів та інформація про послуги, що надаються клінікою.

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.