Нарощування відсутнього обсягу кістки щелепи

Нарощування відсутнього обсягу кістки щелепи

Нарощування відсутнього обсягу кістки щелепи – це хірургічна операція, відома також під назвою “остеопластика” (кісткова пластика). Процедура необхідна перед встановленням зубного імпланту, якщо у пацієнта спостерігається атрофія кісткової тканини. І якщо раніше імплантація за малого об’єму кістки була неможлива, то тепер сучасні стоматологічні рішення допомагають впоратися з цією проблемою шляхом відновлення колишньої висоти та ширини кістки. 

В Одесі якісно виконають цю операцію і подальшу дентальну імплантацію в клініці сімейної стоматології “Дент-Хаус”. Висока якість надання послуг у Dent-House підтверджується не тільки міжнародними сертифікатами, а й відгуками наших пацієнтів. Індивідуальний підхід до кожного клієнта, найсучасніше обладнання, надійні матеріали поряд з високим професіоналізмом лікарів дають змогу домагатися відмінних результатів за нетривалий період лікування. 

Ціна на остеопластику в Одесі буде визначена після консультації у стоматолога. Записатися на прийом, щоб дізнатися про всі нюанси проведення процедури, а також про вартість наших послуг, ви можете, заповнивши форму на сайті або зв’язавшись з нами телефоном. 

Первинний огляд і оцінка стану щелепи

Саме з огляду ротової порожнини починається процес діагностування ступеня резорбції (руйнування кісткової тканини) щелепи. Лікар має оцінити пропорції обличчя пацієнта, стан зубних рядів, структури та щільності тих ділянок щелепи, де відсутні зуби. Також необхідна комп’ютерна томографія для отримання тривимірного знімка, який допоможе визначити стан тканин і намітити оптимальне місце для встановлення імпланту. 

Найчастіше за результатами КТ стоматолог змушений констатувати, що наявного обсягу кісткової тканини недостатньо для імплантації імплантаційної системи. У такому разі призначається остеопластика. 

Атрофічний процес у щелепній кістці у кожної людини протікає індивідуально і з різною швидкістю. У середньому резорбція починається через три тижні після втрати зуба. Відбувається це тому, що на зону без зубної одиниці не розподіляється жувальне навантаження і порушується живлення тканин альвеолярного гребеня. У результаті в щелепній структурі зменшується кількість будівельних клітин – остеобластів, обсяг кісткової тканини поступово скорочується, ясна стоншуються. Що довше ця ділянка перебуває без навантаження, то складнішим є процес відновлення початкового об’єму кістки.

На ступінь резорбції щелепи також впливають запальні процеси, як-от пародонтит, періодонтит, кісти та інші патології; генетична схильність і природні вікові зміни в організмі; знімне або мостоподібне протезування

Таким чином, показанням для проведення кісткової пластики слугує не тільки тривала відсутність зубів, що провокує атрофію тканин. Також нарощування відсутнього об’єму кістки щелепи може бути призначено в разі: 

  • захворюваннях пародонту, що руйнують кісткову тканину;
  • хронічному гаймориті та низці інших ЛОР-захворювань, що провокують атрофію кістки верхньої щелепи; 
  • травмі або складній екстракції зуба. 

Крім естетичних дефектів, при атрофії кісткової тканини щелепи виникають також функціональні порушення. Здорові зуби вимушено беруть на себе більше навантаження і швидше руйнуються. Також відбувається зміщення всіх одиниць у зубному ряду, зуби стають більш рухливими. У результаті змінюється овал обличчя, порушується прикус, псується дикція, артикуляція і міміка. Також можуть виникнути проблеми з травленням, оскільки людина вимушено переходить на більш м’яку їжу. 

Розв’язати проблему зменшення кістки в Одесі вам допоможуть у клініці “Дент-Хаус”. Досвідчені лікарі виберуть найбільш підходящі метод і матеріали для нарощування обсягу кісткової тканини. Після чого можна буде проводити дентальну імплантацію. Скільки коштує таке лікування, визначається індивідуально залежно від клінічної ситуації. Для запису на прийом достатньо заповнити форму на сайті Dent-House. 

Методи кісткової пластики та використовувані матеріали 

Суть кісткової пластики полягає в нарощуванні такого об’єму кістки, якого буде достатньо для встановлення зубного імпланту. Після проведення обстеження лікар обирає один із доступних методів проведення операції з урахуванням показань та індивідуальних особливостей пацієнта. 

Виділяють такі види процедури залежно від використовуваних матеріалів: 

  • аутотрансплантація – застосовується донорська тканина самого пацієнта, як правило, взята з щелепних або підборідних відділів;
  • алопластика – з використанням штучних матеріалів (алопластів), отриманих у лабораторних умовах;
  • ксеногенне нарощування – виконується за допомогою кісткових тканин тваринного походження (донорський матеріал отримують шляхом забору у великої рогатої худоби);

Як профілактичний захід може бути виконано встановлення бар’єрної мембрани. Ця колагенова пластина запобігає зменшенню кісткової тканини після видалення зуба. Також біомембрани використовують у всіх видах кісткової пластики для фіксації остеогенного матеріалу і захисту оперованої ділянки від інфекції. 

У сучасній стоматології є кілька видів остеопластики, які проводять залежно від ступеня атрофії кістки та загалом від індивідуальної клінічної ситуації. 

Підсадка кісткового блоку

Процедура показана в разі комбінованої резорбції (кістка зменшується і за шириною, і за висотою). Для цього методу необхідний натуральний остеогенний матеріал. Перевагу віддають аутогенному трансплантату. Його підсаджують на проблемну ділянку і закріплюють спеціальними гвинтами. На приживлення йде близько 6 місяців. Після чого гвинти видаляють, і можна виконувати імплантацію. Головною перевагою методики є мінімізація ризиків ускладнень із приживлюваністю натурального кісткового блоку.

Розщеплення альвеолярного відростка

Технологію вибирають у разі горизонтальної резорбції як верхньої, так і нижньої щелепи. Плюс методу в тому, що можна одномоментно провести остеопластику і встановлення імпланту. При цьому вздовж альвеолярного відростка робиться розпил, щілину, що з’явилася, розсовують, всередину губчастої кістки поміщають імплант, а порожнечі заповнюють остеопластичним матеріалом. Зверху встановлюється бар’єрна мембрана. За такого підходу вдається істотно скоротити відновлювальний період. 

Синус-ліфтинг

Виконується в разі атрофії кісткової тканини верхньої щелепи в ділянці гайморових пазух. Може бути відкритим (за великого дефіциту кістки) або закритим (з одночасним встановленням імпланту). Під час процедури проводиться підняття дна гайморової пазухи через надріз у яснах і кістці та введення кісткового матеріалу. 

Спрямована кісткова регенерація

Підходить для будь-якої ділянки щелепи. За такого методу введений кістковий матеріал покривається зверху колагеновою мембраною, що стимулює ріст кісткової тканини. Процес приживлення займає від 3 до 6 місяців. 

Переваги остеопластики в клініці сімейної стоматології Dent-House

Клініка “Дент-Хаус” в Одесі пропонує широкий спектр стоматологічних послуг різної складності. Наші професіонали забезпечують кожному пацієнту індивідуальний підхід і високоякісне обслуговування. А чинна програма лояльності дає змогу регулювати ціни на послуги завдяки вибору оптимальних за вартістю матеріалів.

Також ми надаємо можливість відвідування стоматологів клініки відразу всією сім’єю. Скільки коштує такий прийом, залежить від необхідних до надання послуг для кожного члена сім’ї. Записатися в Dent-House в Одесі можна за одним із зазначених номерів телефонів. Ще простіше – заповнити форму на сайті, а наші фахівці самі зв’яжуться з вами та підберуть зручний час для запису. 

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.