Видалення нерва зуба

Видалення нерва зуба

Видалення нерва зуба – це процедура, під час якої лікар видаляє нервову тканину всередині зуба. Процедура може бути показана в різних випадках, проте більшість пацієнтів ставляться до неї з побоюваннями. Коли варто видаляти нерв зуба і як проходить лікування?

Видалення зубного нерва: у яких випадках показано

Пульпа – це тканина всередині зуба. Вона насичена кровоносними судинами та нервами, тому лікарі по-простому кажуть “нерв зуба”. У деяких випадках пульпа запалюється, і виникає пульпіт. При цьому пацієнти часто відчувають сильний біль.

Фахівці клініки сімейної стоматології “Дент-Хаус” в Одесі борються за кожен здоровий зуб і прагнуть зберегти його живим. Однак є випадки, коли без видалення нерва (ендодонтичного лікування) не обійтися:

  1. Якщо у вас сильний біль у зубі, який не минає. Зазвичай пацієнти відразу ж розуміють, що запалена пульпа: біль сильний, хвилеподібний, може бути пульсуючим. Відчуття посилюються після вживання гарячої або холодної їжі, а також у нічний час доби. Такий біль зазвичай пов’язаний із запаленням або інфекцією пульпи всередині зуба. На ранніх стадіях лікування лікар може спробувати зберегти нерв, однак якщо затягувати, то хвороба руйнує зуб до кореня. Видалення пульпи допоможе полегшити біль і запобігти подальшому поширенню інфекції.
  2. Якщо карієс досягає пульпи, він викликає її запалення. Щоб зберегти зуб, часто рекомендується видалення нерва.
  3. Пошкодження зуба, наприклад, під час удару або травми, може пошкодити пульпу і викликати запалення. Видалення нерва необхідне для відновлення здоров’я зуба після травми.
  4. Якщо попереднє лікування зуба не привело до належного результату або виникли проблеми після лікування кореневих каналів.
  5. Для встановлення коронок або мостовидних зубних протезів у більшості випадків також потрібно прибрати пульпу. Однак не у всіх випадках: наприклад, якщо ви встановлюєте керамічні коронки або вініри, нерви можна зберегти.

Депульпація дає змогу зберегти ваш власний зуб і уникнути його видалення. Ця процедура допомагає полегшити біль і запобігти поширенню інфекції. Однак кожен випадок індивідуальний, і зрозуміти, чи потрібна вам депульпація, може тільки лікар. Також він озвучить остаточну вартість лікування після огляду.

Сучасна методика видалення нерва зуба

Видалення нерва зубаСучасне ендодонтичне лікування безболісне, і ціна його цілком прийнятна. Якщо раніше для видалення пульпи використовували миш’як, то зараз це не актуально. По-перше, отрута не завжди безпечна для пацієнта, а по-друге, такий спосіб досить болючий. Тому стоматологи в клініці Dent-House видаляють пульпу за один сеанс за допомогою сучасного обладнання. Іноді лікарі вдаються до іншого методу: можуть використати ліки для умертвіння нерва (це сучасні та безпечні препарати) і зняття сильного запалення пульпи. Потім зуб закривають тимчасовою пломбою. Через 2-3 дні ліки видаляють, канали очищають і пломбують.

У деяких випадках можлива часткова депульпація. Наприклад, якщо карієс торкнувся тільки верхніх шарів пульпи, а глибокі залишилися недоторканими, лікар може видалити тільки пошкоджені ділянки.

У більшості випадків проводять повну депульпацію, особливо якщо захворювання поширилося на всю пульпу або є ризик подальшого пошкодження чи інфекції.

Метод вибирають залежно від конкретної ситуації пацієнта. Зазначимо, що вибір способу лікування впливає і на його ціну.

Етапи видалення нерва

Лікування проводиться в кілька етапів:

  1. Стоматолог робить рентген, щоб дізнатися стан зуба і пульпи, побачити вогнища запалення і форму зубних каналів.
  2. Для забезпечення чистоти та сухості робочої області під час процедури лікар використовує спеціальні гумові дамки або кофердам.
  3. Вводиться місцева анестезія.
  4. За допомогою бормашини лікар видаляє карієс і відкриває кореневі канали зуба, отримуючи доступ до пульпи.
  5. Пульпу видаляють з кореневих каналів за допомогою спеціальних інструментів – пульпоекстракторів.
  6. Щоб видалити бактерії та інші мікроорганізми, які можуть викликати інфекцію, канали зуба очищають і дезінфікують.
  7. Після чищення та дезінфекції канали заповнюються спеціальними матеріалами. Це необхідно, щоб запобігти повторному зараженню і зберегти структуру зуба.
  8. Після пломбування каналів лікар робить повторний рентген, щоб переконатися, що все зроблено правильно.
  9. Після завершення лікування кореневих каналів зуб закривають пломбою або коронкою, щоб відновити його функцію і зовнішній вигляд.

Сучасні техніки та інструменти дають змогу стоматологам ефективно і безпечно виконувати видалення нерва. При цьому зуб максимально зберігається, а пацієнт не відчуває болю.

Чи боляче видаляти нерв?

У сучасній стоматології будь-яке лікування безболісне. Депульпація – не виняток. Усе, що ви можете відчувати, – це невеликий дискомфорт через маніпуляції лікаря з інструментами та через те, що довгий час потрібно тримати рот відкритим.

Під час ендодонтичного лікування лікар застосовує місцевий анестетик для знеболювання ділянки навколо зуба. Спочатку він наносить спеціальний гель або мазь, від якого німіють ясна, а потім робить укол анестетика. У результаті місце для подальших маніпуляцій стоматолога повністю знеболене, і пацієнт нічого не відчуває.

За відгуками, навіть після завершення лікування пацієнти не відчувають болю, проте в деяких випадках може виникнути дискомфорт протягом 1-2 днів після відвідування стоматолога. Це питання легко вирішується прийняттям знеболювальних. Тому сміливо записуйтеся на прийом до клініки сімейної стоматології “Дент-Хаус” в Одесі, щоб знову відчути себе щасливою людиною. Дізнатися, скільки коштує лікування, можна в адміністратора.

Що буде, якщо не видаляти нерв із зуба?

Якщо не прибрати запалену пульпу, це може призвести до серйозних наслідків:

  1. Постійний біль і дискомфорт, який суттєво погіршить якість вашого життя. Ви не зможете повноцінно приймати їжу і спати, що призведе до проблем зі ШКТ і загальним здоров’ям.
  2. Запалений нерв – це джерело інфекції, яка може поширитися кореневими каналами зуба і далі в навколишні тканини, викликаючи абсцес, пародонтит та інші серйозні проблеми.
  3. У деяких випадках запалення нерва може призвести до руйнування кореневих тканин зуба і його втрати. Зуб потрібно буде видаляти, а потім займатися протезуванням. Це досить довга процедура, а ціна такого лікування досить висока.
  4. Іноді пульпіт може призвести до пародонтозу або навпаки, тому уважно стежте за станом порожнини рота.
  5. Інфекція в зубі може призвести до утворення гнійників і руйнування тканин, неприємного запаху з рота.
  6. Інфекція із зуба може потрапити в кров і спричинити серйозні захворювання, наприклад, сепсис, який потребує термінового медичного втручання.

Усіх цих проблем можна уникнути, якщо вчасно видалити нерви, запломбувати канали та сам зуб. Тому важливо звертатися до стоматолога за появи болю.

Як довго живе зуб після видалення нерва?

Видалення нерва зубаПісля видалення нерва зуб продовжує жити, як і раніше. Нерви відповідають переважно за відчуття болю, але не за життєздатність зуба. Сам зуб продовжує отримувати живлення через судини, які знаходяться в його коренях і альвеолі (кістковій ямці, в якій розташовується зуб). Однак він стає більш крихким, а емаль втрачає колір – стає сірою і тьмяною. З гарним доглядом і професійним обслуговуванням зуб зберігається протягом багатьох років.

Що буде після видалення нерва в зубі?

Після процедури ви можете відчувати невелику чутливість або неприємні відчуття в зубі, особливо протягом кількох днів. Загалом ви більше не відчуватимете болю, оскільки зуб не реагує на зовнішні подразники, але при цьому він залишається функціональним. Важливо продовжувати доглядати за зубом так само як і раніше – дотримуватися гарної гігієни порожнини рота, регулярно відвідувати стоматолога, зокрема для професійного чищення зубів, і стежити за будь-якими змінами в стані зуба або навколишніх тканин.

Якщо ви підозрюєте пульпіт або ж бажаєте прийти на профілактичний прийом, телефонуйте в клініку сімейної стоматології Dent-House в Одесі. Тут на вас чекають кваліфіковані лікарі, які виконають лікування і реставрацію зубів будь-якої складності, інноваційне обладнання, затишний інтер’єр. Попередній запис на прийом позбавить від необхідності чекати прийому лікаря.

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.