Седація

Седация

Седація

медикаментозний сон

Седація

стан організму, що характеризується відсутністю або зниженням рівня свідомості, пригніченням рефлексів та больової чутливості, що штучно досягається за допомогою введення седативних лікарських засобів.

Завдяки седації відчуття від неприємних запахів, звуків та маніпуляцій стають нейтральними, а після прийому спогади про них розмиті або відсутні зовсім. Ще одна важлива перевага седації перед наркозом — вона допомагає пацієнтам, які страждають на дентофобію, поступово розлучитися зі своїми страхами. Як це відбувається? Пацієнт лікує зуби під седацією і поступово, від прийому до прийому, переходить на більш поверхневі рівні седації (концентрації), поки не стане очевидно, що в седації більше нема потреби.

Седація – це анестезія і наркоз. Це загальний стан релаксації, в якому можна провести якісне лікування. На відміну від наркозу, під час седації пацієнт перебуває у свідомості та спілкується з лікарем, при цьому збережені усі рефлекси.

Попередньо

Потрібна попередня консультація з анестезіологом щодо протипоказань.

Перед лікуванням зубів пацієнту необхідно зробити загальний аналіз крові, ЕКГ та аналіз на ВІЛ.

Хід процедури

Використовується маска або внутрішньовенне/внутрішньом’язове введення лікарських засобів різних груп. Тип та вид седативних засобів обираються стоматологом та анестезіологом виходячи із загального стану хворого та особливостей його організму. Необхідна глибина та тривалість медикаментозного сну залежить від цілей основної медичної маніпуляції.

Седация

Пацієнту вводяться лікарські препарати із седативним ефектом.

Седация

За кілька хвилин стоматолог вводить пацієнту анестезію.

Седация

Лікар проводить лікування зубів

Седация

Пацієнта виводять зі спокійного стану.

Лікування зубів під седацією – найкращий спосіб позбутися страху

Лікування зубів під седацією – це маніпуляції, які проводяться в особливому стані пацієнта. Людина повністю розслаблена, проте при цьому залишається у свідомості та може виконувати прохання лікаря під час лікування. Це найкращий спосіб для людей, які бояться стоматологів і всіляко відтягують візит до лікаря, навіть коли з зубами виникають серйозні проблеми, а також для діток. Розберемося, що таке лікування під седацією і розвіємо міфи, пов’язані з цією темою.

Лікування зубів під седацією

Що таке седація? Це стан, при якому пацієнт максимально розслаблюється, а рефлекси та больові відчуття пригнічуються. Такий ефект досягається за допомогою спеціальних лікарських засобів.

Під час седації пацієнт не реагує на неприємні звуки, запахи та маніпуляції, а після лікування спогади відсутні або залишаються розмитими. Поступово знижуючи рівень концентрації препаратів, можна позбавити пацієнта дентофобії.

У седації є кілька переваг:

 • лікар може виконати велику кількість робіт за один раз;
 • зменшується виділення слини, що сприяє швидкому та ефективному лікуванню;
 • невелика кількість протипоказань;
 • пацієнт розслаблений, завдяки чому формується позитивне ставлення до стоматолога.

Також седація є максимально доступною за ціною.

Чим седація відрізняється від наркозу

Багато хто плутає седацію і наркоз, проте це різні речі. Наркоз – це стан глибокого сну, при якому відсутні рефлекси та болючі відчуття. Пацієнт перебуває непритомний, причому анестезіологу потрібно постійно контролювати стан людини, її дихання і серцевий ритм. При седації пацієнт занурюється в розслаблений стан, при цьому він може розмовляти з лікарем і виконувати його прохання. Седація набагато легше переноситься організмом – пацієнта легко вивести зі стану розслабленості. При цьому немає жодних побічних ефектів. Однак при седації все одно необхідна місцева анестезія.

Показання до проведення седації

Є кілька причин, за яких стоматолог може порадити лікування під седацією:

 1. Дентофобія. Це далеко не нешкідлива хвороба – сильне хвилювання, запаморочення, панічні атаки не лише впливають на пацієнта, а й заважають лікареві проводити лікування.
 2. Підвищений блювотний рефлекс.
 3. Великий спектр стоматологічних робіт – видалення зубів, підготовка до імплантації або встановлення коронок.
 4. Алергія на знеболювальні препарати.
 5. Наявність серцевих захворювань.

Також лікування під седацією рекомендується дитині будь-якого віку, яка панічно боїться стоматологів або не може довго сидіти на місці. Пропонуємо такий метод і гіперактивним або надто чутливим малюкам, малюкам, які мають серйозні проблеми зі здоров’ям або розвитком.

Протипоказання до процедури

Лікування під седацією не можна проводити при:

 • вагітності;
 •  епілепсії;
 • захворюванні серцево-судинної системи;
 • психічних розладах;
 • черепно-мозковій травмі;
 • хронічних захворюваннях у стадії загострення;
 • порушеннях роботи дихальної системи.

Відкласти лікування під седацією необхідно, якщо у вас застуда або інфекція дихальних шляхів. Не можна проводити седацію на повний шлунок, при наркотичному чи алкогольному сп’янінні.

Види седації

Виділяють 2 види седації – поверхнева та глибока. У першому випадку пацієнт перебуває у свідомості, а в другому – поринає у медикаментозний сон. Вигляд процедури визначає лікар. Ціна також залежить від виду седації та кількості лікарських засобів.

Залежно від методу подання лікарських препаратів, виділяють такі види:

 1. Пероральний. При цьому метод пацієнт напередодні лікування приймає препарати на основі валіуму.
 2. Інгаляційний. У цьому випадку седативний препарат подається за допомогою інгаляційної маски. Це найкращий спосіб подачі медикаментів для дітей.
 3. Ін’єкційний. Лікар вводить пацієнтові транквілізатор внутрішньовенно.

Інгаляційну та ін’єкційну анестезію не можна проводити на повний шлунок. Також не рекомендується цього дня сідати за кермо.

Переваги звернення до клініки сімейної стоматології «Dent-House»

Де виконати лікування під седацією в Одесі? Звичайно ж, у клініці сімейної стоматології «Дент-Хаус». Нас обирають, оскільки ми пропонуємо:

 1. Широкий спектр професійних послуг. У нашій клініці можна вилікувати карієс, зробити імплантацію зубів, відбілити їх, поставити брекети й вініри, а також розв’язати інші проблеми.
 2.  Професійні лікарі. Це сертифіковані фахівці з великим досвідом роботи, які постійно підвищують кваліфікацію.
 3. Професійне обладнання. У роботі ми використовуємо лише інноваційні технології та сертифіковане обладнання.
 4.  Сімейно-орієнтований підхід. У нашій клініці ми сплануємо та приймемо на лікування всіх членів вашої родини одночасно, максимально корисно використовуючи час, який ви проводите в Дент-Хаус.
 5. Стерильність. Ми ретельно стежимо за здоров’ям наших пацієнтів та їхньою безпекою. У роботі ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації інструментів, а також регулярно проводимо дезінфекцію клініки.
 6.  Програма лояльності. Ми пропонуємо пацієнтам усі види доступних матеріалів, що дозволяє регулювати кінцеву вартість лікування. Також передбачено систему сезонних акцій.
 7. Інтер’єр. «Dent-House» в Одесі – це окрема будівля з затишним і сучасним інтер’єром. Кожен стоматологічний кабінет оформлений тематично. Також до ваших послуг фоє, окреме патіо, зона відпочинку.

Записуйтесь на прийом прямо зараз!

Скільки коштує лікування зубів під седацією в Одесі?

Скільки коштує лікування під седацією: вартість процедури в нашій клініці «Dent-House» залежить від тривалості кожного конкретного випадку. Ви можете уточнити ціни на сайті або в адміністратора телефоном. На нашому вебпорталі ви можете прочитати корисну інформацію, відгуки на нашу роботу та заочно познайомитися з лікарями.

Записатися на прийом можна за телефоном (048) 775 66 55, (050) 564 07 50 та (048) 7 705 165 або скориставшись онлайн-формою на сайті. Наші стоматологи чекають на вас!

Вартість послуг

Процедура

Вартість

Пломба склоіономірна (звичайна – під коронку)

500

Пломба склоіономірна: подвійного затвердіння

600

Пломба фотополімерна (1 групи складності)

700

Пломба фотополімерна 2 групи складності (дві поверхні та більше)

800

Естетична реставрація фронтального зуба

5000 – 6000

Естетична реставрація жувального зуба

4000 – 5000

Заміщення дефекту зубного ряду методом адгезивної техніки на скловолокні

2800

Фахівці

Седація

Адирова Ольга Вікторівна

Стоматолог-терапевт

Запис на прийом

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.