Видалення зуба

Удаление зуба

ВИДАЛЕННЯ ЗУБА

– це хірургічна операція у стоматології з екстракції зуба із зубної альвеоли.

Видалення зуба

хірургічна операція у стоматології з екстракції зуба із зубної альвеоли.

Показання до видалення зубів умовно поділяються на екстрені та планові. Необхідність екстреного видалення виникає при гострих гнійних запаленнях, що поширюються на кістку (періостит, остеомієліт), флегмони, абсцеси, синусити, лімфаденіт, коли зуб не підлягає консервативному лікуванню або не представляє функціональної цінності, а також при сильних зубних болях. якщо коронкову частину зуба неможливо відновити шляхом пломбування або ортопедичного лікування. Зуби у лінії переломів щелеп.

Удаление зуба
Показання
  • Зуби з непрохідними кореневими каналами
    хронічними навколокореневими періодонтитами, кістами,
    особливо ускладнені гайморитами, невралгіями.
  • Неможливість зберегти зруйнований зуб.
  • Рухливість зубів третього та четвертого ступеня при
    пародонтиті.
  • Атипове положення зубів мудрості чи інших зубів,
    які травмують слизову оболонку, заважають прийому
    їжі та функції мови.
  • Надкомплектні та ретеновані зуби, що викликають
    біль чи запальні процеси.
  • Механічне ушкодження зуба (переломи кореня).
  • Пухлини щелепи.
  • При підготовці або при проведенні ортодонтичного
    лікування.
  • При проведенні ортопедичного лікування (поодинокі
    зуби, що заважають стабілізації протезу).
  • Захворювання, за яких відсутня можливість
    вилікувати та відновити зуб з опорою на власний
    корінь, і рекомендовано видалення з наступного
    імплантацією та протезуванням (значні
    каріозні руйнування, періодонтит – запалення тканин,
    зубів, що примикають до коріння, тріщини кореня,
    механічні травми зуба, захворювання пародонту тощо)
Попередньо перед видаленням проводиться планування з ортопедом-стоматологом.

Пацієнт прямує на рентгенографію та (або) комп’ютерну томографію щелеп для визначення структури зуба та кісткової тканини, розташування анатомічних утворень.

У більшості випадків видалення зуба проводиться під місцевою анестезією. Сучасні анестетики дозволяють провести маніпуляцію безболісно та максимально делікатно. За потреби, за показаннями, можливий інтраопераційний супровід анестезіологічною службою у вигляді наркозу або седації (медикаментозного сну).

Основні види видалень

Видалення зуба «мудрості»

Видалення зуба може бути проведене за показаннями стоматолога-ортодонта та передувати ортодонтичному лікуванню. До таких випадків відносять видалення зубів мудрості (так званих "вісімок"). Вони не несуть функціонального навантаження, при цьому часто бувають ретенованими та дистопованими не можуть самостійно прорізатися та зайняти своє місце або перебувають у неправильному положенні (нахилені, розгорнуті тощо).

Видалення ретинованих та дистопованих зубів

Видалення ретинованих та дистопованих зубів Ретинованими можуть бути будь-які зуби. Вони можуть бути прикриті яснами або залишатися в кістки і завдавати маси неприємностей: тиснути на коріння сусідніх зубів, провокувати запальні процеси, викликати болючі відчуття і т. д. Якщо немає шансу врятувати цей зуб і витягнути його на своє місце, де він виконуватиме свої функції (що часто намагаються зробити стоматологи-ортодонти, коли йдеться про іклах), його необхідно видалити.

Видалення зуба: показання, методи, рекомендації

На жаль, іноді навіть сучасна стоматологія не може впоратися з деякими проблемами, що виникають у порожнині рота. Видалення зуба – один із вимушених заходів. До неї стоматологи вдаються тільки в крайніх випадках. Якщо вам потрібно видалити зуб, ціна у кожному випадку формуватиметься індивідуально. Вона залежить від складності процедури, вартості обладнання, роботи лікаря та інших факторів. Завдяки сучасному обладнанню, методології та високій кваліфікації лікарів процедура проходить легко та безболісно. Важливо звертатися до професіоналів – обирайте фахівців із клініки сімейної стоматології «Dent-House».

Показання для видалення зубів

Видалення зуба (екзодонтія) – це хірургічне вилучення зуба з альвеоли. Причини, через які лікар рекомендує операцію, різноманітні. Найчастіше це:

  • надмірне руйнування зуба, при якому неможливе протезування;
  • неправильне зростання зуба, при якому неможливе встановлення коронки;
  • пародонтит в останній стадії;
  • травми та пухлини щелепи;
  • травми коренів зуба;
  • зуби з періодонтитами, кістами;
  • ускладнення гаймориту, які впливають на зуби;
  • сильне запалення або інфекція;
  • перелом кореня зуба;
  • пухлина альвеолярного відростка;
  • положення або травми зубів, які заважають дикції, нормальному прийому їжі, регулярно травмують слизові оболонки рота;
  • при проведенні ортодонтичного лікування;
  • значні каріозні поразки;
  • атипове положення зубів мудрості.

Видалення зубів може бути плановим або екстреним. Рішення про проведення операції може ухвалювати лише лікар-стоматолог.

Надалі видалений зуб необхідно замінити, інакше це спричинить усунення зубного ряду, порушення прикусу, дикції, проблеми з ШКТ. Найчастіше лікарі пропонують встановлення імплантату.

Іноді видалення зубів потрібне й у дітей. Найчастіше це молочні зуби, які з якихось причин не випали самостійно та заважають зростанню постійних зубів.

Як відбувається видалення зуба

Видалення зубів вимагає попередньої підготовки. Спочатку лікар відправляє пацієнта на комп’ютерну томографію, яка показує стан кісткової тканини та структури зуба. Далі потрібно складати стандартні аналізи.

Перед операцією не можна вживати алкоголь, палити. Щодо їжі, їсти перед операцією можна і навіть потрібно (якщо йдеться про місцеву анестезію).

Видалення зуба буває простим або складним:

  • Перший метод використовують для видалення зубів, які добре видно, якщо вони піддаються надійній фіксації. Тоді зуб захоплюється спеціальним інструментом – щипцями, розгойдується та витягується з лунки. Якщо ж зуб багатокореневий, спочатку стоматолог розділяє його на елементи за допомогою бормашини, а потім витягує.
  • Другий метод використовують у разі, коли зуб повністю або частково розташовується під ясною. Найчастіше це зуби мудрості, а також інші ретиновані та дистоповані зуби. Вони займають неправильне становище, внаслідок чого тиснуть на сусідні зуби та викликають запальні процеси. Ціна такої процедури вища за попередню.

Для оперування складних випадків лікарю необхідно розрізати ясна, а потім витягнути зуб повністю або частинами. За потреби лунку зашивають.

Зазвичай і проста, і складна процедура проводиться під місцевою анестезією. Однак якщо має бути надто складне хірургічне втручання, видалення відразу кількох зубів або пацієнт панічно боїться операції, стоматолог може рекомендувати лікування уві сні.

З питань, скільки коштує вирвати зуб та скільки триває процедура, вас заздалегідь проконсультують.

Протипоказання до видалення зуба

Як і будь-яка хірургічна операція, процедура видалення зуба має свої протипоказання. До них належать:

  • проблеми зі згортанням крові;
  • деякі серцево-судинні захворювання;
  • гострі інфекції;
  • загострення хронічних хвороб;
  • деякі неврологічні захворювання;
  • підвищена температура тіла.

Видалення зуба не рекомендується при вагітності.

Рекомендації після видалення зуба

Видалення зуба – це непроста операція. Після хірургічного втручання можуть виникати болючі відчуття, припухлість або набряки, іноді підвищення температури. Зазвичай процес загоєння займає близько 5 днів. Щоб мінімізувати наслідки та прискорити одужання, рекомендується:

  1. Утриматися від їжи протягом найближчих 2–3 годин після видалення. Надалі віддавати перевагу рідкій їжі. Також рекомендується тепла їжа, відмова від гострих та солоних продуктів. Не жуйте на боці, де було проведено операцію.
  2. Не використовувати трубочки для пиття.
  3. Не чистити зуби та не полоскати рот протягом перших 12 годин після хірургічного втручання. Надалі акуратно проводити гігієнічні процедури.
  4. Утриматися від сильних фізичних навантажень протягом 2–3 днів після операції. Також не можна відвідувати лазню.
  5. Самостійно не чіпати рани.
  6. Утриматися від алкогольних напоїв.

Також обов’язковий прийом лікарських препаратів, призначених лікарем.

Якщо після операції вас турбують сильні болі, кровотечі, рясна припухлість або інші симптоми, обов’язково зверніться до лікаря.

Як зменшити біль після видалення зуба

Після відходу від анестезії, пацієнт може відчувати болючі відчуття. Як правило, це ниючий або гострий біль. Також іноді спостерігається дискомфорт у горлі або при ковтанні, відкритті рота. Щоб зменшити неприємні відчуття, рекомендується прикладати до проведення операції холодний компрес (10–15 хвилин). Можна повторювати через деякий час. Така процедура допоможе уникнути набряку.

Також рекомендується приймати знеболювальне та не спати на боці, де було хірургічне втручання.

При гострому нестерпному болю зверніться до стоматолога.

Переваги лікування зубів у клініці сімейної стоматології «Dent-House»

Щоб видалення зуба пройшло без сучка, без задирки, зверніться до стоматології «Дент-Хаус». Це клініка в Одесі, лікарі якої справляються навіть із найскладнішими випадками. Ризики виникнення ускладнень є мінімальними.

Чому варто прийти саме до нас:

  1. Широкий спектр послуг. У нашій стоматологічній клініці в Одесі ви можете вилікувати карієс, зробити відбілювання зубів, поставити брекети й вініри. Ми також працюємо з дітьми – ставимо кольорові пломби, виправляємо прикус та проводимо інші стоматологічні маніпуляції.
  2. Індивідуальний підхід. Кожен випадок – особливий. Тому ми готуємо план індивідуального лікування пацієнта.
  3. Професійне обладнання. Це дозволяє проводити будь-які складні процедури.
  4. Висококласні фахівці. Наші лікарі – професіонали з великим досвідом роботи. Крім того, лікарі постійно підвищують кваліфікацію та беруть участь у різних семінарах та форумах.
  5. Стерильність. Ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації інструментів, а також регулярно проводимо дезінфекцію клініки.
  6. Програма лояльності. Завдяки широкому вибору матеріалів, ми пропонуємо пацієнтам регулювати під себе ціну лікування. Також до ваших послуг стала система акцій.
  7. Інтер’єр. У нас не відчуєте атмосферу лікарні – інтер’єр затишний та сучасний. Кожен кабінет оформлений тематично. Також до ваших послуг фоє, окреме патіо, зона відпочинку.

Наша стоматологія сподобається людям, які цінують комфорт, безпеку та свій час.

Скільки коштує видалення зуба в Одесі?

Важко назвати точну вартість видалення зубів у нашій клініці в Одесі, оскільки кожен випадок індивідуальний. Ціна операції в клініці «Dent-House» залежить від обсягу роботи та інших супутніх факторів і починається від 650 грн.

Якщо вам призначили видалення кореня зуба, ціна послуги у ряді випадків може збільшитися. Атипове видалення зубів передбачає необхідність застосувати додаткові процедури, наприклад, здійснення надрізів у яснах. Можливо, доведеться ушивати лунку для швидкого загоєння. Вартість складного видалення зуба у нашій клініці починається є з 2000 грн, атипового — з 2500 грн.

Ви можете дізнатися орієнтовну вартість лікування в адміністратора. Телефонуйте за телефонами, вказаними в розділі «контакти», і записуйтесь на консультацію або прийом на будь-який зручний час. Ознайомившись із сайтом докладніше, ви можете дізнаватися ціни, прочитати відгуки та вивчити програму послуг для моряків.

Часті питання про видалення зуба

🦷 Які методи видалення зубів?

Хірургічний та апаратний (з розпилюванням зуба).

😁 Які можливі наслідки видалення?

При неправильному догляді після процедури можливі ускладнення: альвеоліти (інфікування), періостити (запалення).

🦷 Чи є спеціальні інструкції після процедури?

Після процедури лікар дає рекомендації в залежності від складності видалення: перерва перед їдою, обмеження на гарячу їжу та напої, обмеження фізичних навантажень та інше.

Ціни на видалення зуба Одеса

Процедура

Вартість

🦷 Пломба склоіономірна (звичайна – під коронку)

500

⭐ Пломба склоіономірна: подвійного затвердіння

600

🦷 Пломба фотополімерна (1 групи складності)

700

⭐ Пломба фотополімерна 2 групи складності (дві поверхні та більше)

800

🦷 Естетична реставрація фронтального зуба

5000 – 6000

⭐ Естетична реставрація жувального зуба

4000 – 5000

🦷 Заміщення дефекту зубного ряду методом адгезивної техніки на скловолокні

2800

Хід процедури

Удаление зуба

Видалення зуба передує ретельна діагностика: стоматолог-хірург за даними рентген-досліджень визначає кількість коренів зуба, їх довжину, форму та особливості положення сусідніх зубів. Тільки на підставі цих даних лікар вирішує, яким чином проходитиме операція. Якщо зуб має два, три або більше коренів, він може розпилюватися на частини, після чого кожен корінь видаляється окремо. Це дозволяє провести операцію дбайливо, максимально зберегти обсяги кісткової тканини, необхідної для подальшої успішної та безболісної імплантації.

Удаление зуба

У разі видалення ретенованих зубів лікар робить розріз у слизовій оболонці (при необхідності формує отвір у кістковій тканині за допомогою бору), потім витягує зуб повністю або частинами. У такому разі є необхідність зашити лунку після операції.

Фахівці

Запис на прийом

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.