Видалення молочних зубів – це стоматологічна процедура, яка проводиться дітям у тому разі, якщо інші методи лікування виявилися неефективними. До такого крайнього заходу лікарі вдаються найчастіше через руйнування зуба карієсом. Однак є й інші показання для екстракції.
Довірте ухвалення рішення про те, чи потрібно рятувати зуб дитини або доцільніше його виривати, професійному дитячому стоматологу клініки “Dent-House” в Одесі. Наші фахівці роблять усе можливе, щоб дитина почувалася комфортно на прийомі. “Дент-Хаус” – це клініка сімейної стоматології, тому ви можете записатися на консультацію і прийти на прийом всією сім’єю у зручний для вас час. Усі маніпуляції ми виконуємо максимально швидко і безболісно. З цінами на послуги, а також відгуками пацієнтів можете ознайомитися на сайті.
Показання до видалення молочних зубів
Зміна молочних, тобто тимчасових, зубів на постійні починається у дітей віком п’яти-шести років. І хоча молочні зуби недовговічні, вони виконують важливі функції:
- беруть участь у формуванні прикусу і лицьового скелета;
- необхідні для розвитку правильних мовленнєвих навичок;
- допомагаючи пережовувати їжу, сприяють здоров’ю травного тракту.
Турбота про здоров’я молочних зубів – це найкраща профілактика стоматологічних захворювань у дорослому віці. У пошкодженому тимчасовому зубі скупчуються мікроби, які проникають у кісткову тканину, досягають зачатка постійного зуба і можуть призвести не тільки до запалення, а й до загибелі майбутнього кутнього зуба.
З цієї причини стоматологи “Dent-House” закликають батьків вчасно звертатися за професійною допомогою і лікувати молочні зуби дітей, щоб не допускати розвитку патологій і запобігти необхідності екстракції.
Видалення молочних зубів проводиться тільки за наявності підтверджених показань, до яких належать:
- запущений карієс;
- кіста біля основи тимчасового зуба;
- висока рухливість зуба, яка супроводжується травмуванням ясен та їх запаленням;
- тривале невипадіння молочного зуба, яке перешкоджає нормальному росту корінного;
- серйозні механічні пошкодження внаслідок травми – скол, тріщина, перелом кореня;
- запальні процеси в тканинах ясен;
- наявні перешкоди для прорізування кутніх зубів, зокрема зайва зубна одиниця, що зустрічається досить рідко;
- створення сприятливих умов для ортодонтичного лікування.
Існує і низка відносних протипоказань для проведення екстракції. Список патологій у стадії загострення, за яких видалення молочного зуба варто відкласти до поліпшення стану здоров’я дитини, виглядає так:
- ниркова недостатність;
- хвороби крові;
- серцево-судинні патології;
- стоматит;
- інфекційні захворювання в гострій формі.
Дитячі стоматологи прагнуть за можливості вилікувати хворий зуб і без серйозних на те підстав не виривають його. У клініці “Дент-Хаус” в Одесі на службі у лікарів сучасне обладнання, яке дає змогу проводити безболісне лікування. Це, як і особливий підхід до кожного маленького пацієнта, дає змогу дитині не боятися прийомів у стоматолога і вчить змалку піклуватися про здоров’я порожнини рота.
Як відбувається видалення молочних зубів
Особливості процедури полягають не тільки в тому, що будова тимчасових зубів відрізняється від корінних, а й у тому, що діти часто бояться стоматолога, тому дуже важливо створити довірливу і розслаблену атмосферу.
Велике значення має емоційний стан дитини перед прийомом. І тут ключова роль у підготовці малюка до відвідування стоматолога належить батькам. Основна рекомендація дорослим – поводитися впевнено і спокійно, щоб хвилювання не передалося малюкові. Уже в кабінеті лікар “Дент-Хаус” подбає про те, щоб дитина не боялася процедури, проводячи її як захопливу гру.
Крім створення правильного настрою, підготовка до видалення молочного зуба включає огляд ротової порожнини, збір анамнезу, гігієнічну чистку. За необхідності виконується рентген. Окремо вирішується питання про застосування конкретного типу анестезії, що позначається на вартості всієї операції.
У більшості випадків вдаються до місцевої анестезії. На ясна наноситься гель із приємним смаком, потім ін’єкційно найтоншою голкою вводиться анестетик. Унаслідок оніміння оперованої ділянки дитина не відчуватиме болю, але може відчувати тиск у процесі проведених лікарем маніпуляцій.
Наступні етапи процедури містять у собі:
- захоплення щипцями коронкової частини зуба і його розхитування;
- видалення зуба з лунки;
- перевірка рани на предмет наявності фрагментів, що залишилися;
- до лунки прикладається тампон для зупинки кровотечі, в окремих випадках може знадобитися ушивання рани.
Процедура ця швидка, і ускладнення після правильно проведеного видалення молочного зуба трапляються вкрай рідко. Скільки коштує операція в Одесі, вам розкажуть на прийомі у фахівця.
Рекомендації після екстракції зуба
По завершенні операції лікар розповість батькам про всі нюанси турботи про ротову порожнину дитини. Якийсь час після процедури може зберігатися біль. Якщо неприємні відчуття сильно турбують малюка, йому можна дати знеболювальне.
Для прискорення процесу загоєння варто дотримуватися кількох простих рекомендацій:
- не їсти в перші дві години після операції, не пити солодкого;
- два-три дні акуратно полоскати рот антисептичними розчинами;
- утриматися від занадто гарячих, гострих, солоних страв і напоїв;
- уникати травмування ділянки видаленого зуба під час щоденних гігієнічних процедур.
При появі кровотечі або болю варто відразу звернутися до стоматолога.
Переваги співпраці з клінікою сімейної стоматології “Dent-House”
В Одесі якісну стоматологічну допомогу і дітям, і дорослим надають у клініці “Дент-Хаус”. Наші досвідчені лікарі знають, як правильно налаштувати дитину на операцію, швидко і безболісно здійснюють лікування. Якщо ви хочете записатися на прийом, можете заповнити онлайн-форму запису або зателефонувати за вказаними на сайті телефонами. Про ціну послуг і вартість використовуваних препаратів лікар розповість на консультації.