Шинування зубів

Шинування зубів

Шинування зубів – це процедура, спрямована на зміцнення рухомих зубів. Це ефективний та безпечний метод, який допоможе відновити посмішку та функціональність зубів. Шинування робиться при пародонтиті або механічних пошкодженнях зубів. Що це за процедура та які її особливості, нумо розбиратися.

Шинування зубів в Одесі

Шинування зубів в Одесі – найпоширеніша процедура. Не знаєте, кому довіритись? Зверніться до клініки сімейної стоматології «Dent-House». Досвідчені лікарі-стоматологи зроблять все можливе, щоб розв’язати вашу проблему у максимально короткий термін. Вартість процедури залежить від різних факторів – виду шинування та індивідуальних особливостей пацієнта.

Що таке шинування зубів?

Шинування зубів – це процедура стоматологічного лікування, за якої використовується зубна шина або спеціальні засоби, наприклад, скловолокно. Зубна шина – це індивідуально виготовлений пристрій, який одягається на зуби та фіксується на місці для запобігання їх руху або захисту від подальших пошкоджень.

Показання для шинування

Шинування зубів може виконуватися з різних причин. В основному процедура проводиться при пародонтиті – захворюванні, яке призводить до розхитування та втрати зубів. Однак також шинування може застосовуватись у таких випадках:

 1. Відновлення пошкоджених зубів. Якщо зуб має тріщину, злам або відсутню частину, шинування може використовуватися для відновлення його структури та захисту від подальшого руйнування.
 2. Стабілізація перед проведенням інших стоматологічних процедур. Шинування може бути необхідним перед проведенням реставраційних робіт, наприклад, встановленням коронок або мостів, щоб запобігти зміщенню або зміні положення зубів.
 3. Корекція неправильного розташування зубів. Шинування може використовуватися для тимчасової стабілізації зубів при ортодонтичному лікуванні або до проведення ортодонтичної корекції, такої як носіння брекетів або прозорих знімних апаратів.
 4. Запобігання зміщенню зубів після видалення сусіднього зуба. Після процедури сусідні зуби можуть почати зміщуватися, що може призвести до небажаних змін оклюзії (змикання зубів). Процедура може допомогти запобігти цьому зміщенню та зберегти правильне розташування зубів.

Шинування зубів в Одесі також застосовується при лікуванні пародонтозу, переломі щелепи. Процедура допомагає ліквідувати розхитування зубів, покращує процес прийому їжі, зупиняє руйнування кісткової тканини та покращує зовнішній вигляд людини.

Види шинування зубів

Існує кілька видів процедури:

 1. За допомогою скловолокна. Це гнучкий і міцний матеріал, який дозволяє створювати тонкі, але міцні шини, які надійно фіксують пошкоджені або ослаблені зуби. Конструкція встановлюється не тільки на розхитані, а й на сусідні зуби. Такі шини естетичні, практичні та міцні, не подразнюють слизову оболонку пацієнта.
 2. За допомогою бугельного протезу. Це знімна зубна конструкція, що складається з металевої рамки, яка охоплює деякі або всі зуби, та пластикові зубні замки, які відновлюють відсутні зуби. Бугельний протез – це міцна та надійна конструкція, яка забезпечує стабільність для зубів. Також він дозволяє відновити один або кілька відсутніх зубів, заповнюючи прогалини в ряді. Це важливо для відновлення функції прикусу, поліпшення мови та запобігання зміщенню зубів, що залишилися. Також завдяки тому, що бугельний протез знімний, його легко доглядати.
 3. За допомогою коронок. Це ефективний метод відновлення та захисту пошкоджених зубів. Коронка є індивідуально виготовленим зубним протезом, який повністю охоплює поверхню зуба, починаючи від його кореневої частини та закінчуючи видимою частиною, званою коронкою. Це дуже ефективний спосіб шинування, оскільки коронка повністю покриває зуб та відновлює його функцію. Шинування за допомогою коронок довговічне та естетичне, проте його ціна досить висока.

У сучасному шинуванні використовуються якісні матеріали, які не шкодять емалі, не доставляють дискомфорту та не травмують слизову порожнину рота.

Також шинування може бути тимчасовим – якщо зуб хитається внаслідок механічного пошкодження чи запального процесу. Шина ставиться терміном на 3 місяці – за цей час можна стабілізувати ситуацію чи підготуватися до хірургічного лікування. Довготривалі шини ставляться терміном до 1 року. Постійні конструкції встановлюють, якщо існує можливість подальшого розхитування зубів. Їх необхідно змінювати раз на 3–5 років.

Особливості процесу шинування

Процес шинування зубів в Одесі – важлива та ретельно запланована медична процедура, яку проводить стоматолог-ортопед. Ось деякі особливості процесу:

 1. Консультація та планування. Лікар проведе огляд, може виконати рентгенографію або діагностичні тести для більш точного визначення стану зубів та вибору відповідного методу шинування.
 2. Вибір відповідного методу, враховуючи стан зубів та бажані результати.
 3. Підготовка зубів. Вона може включати видалення пошкоджених або уражених тканин, формування зуба для кращої посадки шини та створення відбитка зуба для виготовлення індивідуальної шини або коронки.
 4. Виготовлення шини. Зазвичай потрібно зняти відбитки зубів і відправляти їх у зуботехнічну лабораторію для виготовлення шини або коронки.
 5. Встановлення та регулювання. Лікар акуратно перевірятиме і регулюватиме посадку шини, щоб забезпечити комфорт і правильне положення зубів.

Також після процедури необхідно регулярно відвідувати стоматолога.

Догляд за зубами після процедури шинування

Щоб шинування зберігалося якомога довше і не зашкодило, зуби необхідно ретельно доглядати. Дамо кілька рекомендацій:

 1. Регулярне чищення зубів.
 2. Використання міжзубних щіток або ниток.
 3. Уникайте жування твердої або липкої їжі.
 4. Раз на рік робіть професійне чищення зубів.
 5. Слідуйте рекомендаціям лікаря.

Шинування допоможе зберегти ваші зуби та зберегти красу посмішки. Щоб процедура була максимально ефективною, звертайтесь до стоматологів до клініки «Дент-Хаус» в Одесі. Також ми пропонуємо й інші послуги, наприклад, лікування гінгівіту, імплантацію, відбілювання та інші стоматологічні процедури. Дізнатися, скільки коштує процедура, чи записатися на прийом, можна на нашому сайті або телефоном.

Часті питання про шинування зубів

🦷 Що таке шинування зубів і коли воно необхідне?

– Це фіксація положення зубів після закінчення ортодонтичного лікування.

– Шинування зубів необхідне після закінчення ортодонтичного лікування, на термін від 2-х років.

😁 Як відбувається процедура шинування зубів?

– Попередньо проводиться проф гігієна.

– До внутрішньої поверхні зубів за допомогою композиту фіксується металевий ретейнер.

🦷 Які результати можна очікувати після шинування?

Стабільність результату ортодонтичного лікування.

Вартість послуг

Фахівці

Шинування зубів

Адирова Ольга Вікторівна

Лікар-стоматолог

Шинування зубів

Молочний Андрій Сергійович

Стоматолог-ортодонт

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.