Відкритий і закритий синус-ліфтинг

Відкритий і закритий синус-ліфтинг

Синус-ліфтинг – це один із видів остеопластики, що передбачає нарощування губчастої кісткової тканини. Процедура виконується тільки в латеральному відділі верхньої щелепи та проводиться відкритим або закритим способом. Про відмінності методик, підготовку до операції та нюанси реабілітаційного періоду розповідають фахівці клініки сімейної стоматології “Dent-House”, розташованої в Одесі. 

Лікарі “Дент-Хаус” мають високу кваліфікацію і здійснюють якісне лікування зубів, протезування та імплантацію з супутніми маніпуляціями. Вартість послуг ви можете уточнити на прийомі в стоматолога в Одесі, зв’язавшись із нами будь-яким зручним способом або зазирнувши в розділ “Прайс”, де вказані ціни більшості запропонованих процедур. Щоб записатися на консультацію, достатньо заповнити форму зворотнього звʼязку на сайті. 

Різниця між відкритим і закритим синус-ліфтингом

Обидві ці процедури мають одну мету – заповнити нестачу кісткової тканини в ділянці верхньощелепного синуса для подальшого встановлення дентального імпланту. Недостатній об’єм кістки може бути зумовлений як індивідуальними особливостями будови гайморових пазух, так і атрофією щелепи внаслідок тривалої відсутності зубів. 

За недостатньої висоти кістки встановлення імпланту буде просто неможливим, оскільки титанові гвинти нема в що монтувати. Методику проведення процедури нарощування кісткової тканини альвеолярного відростка у верхній щелепі обирають, виходячи з багатьох чинників. Першорядну роль відіграє наявна у пацієнта товщина кісткової стінки в ділянці передбачуваної імплантації. Головним показанням для синус-ліфтингу є висота кісткової тканини, менша за 6-8 мм. 

Різниця між відкритим і закритим синус-ліфтингом криється в інвазивності цих методик. 

  • Перша передбачає більший ступінь втручання, відповідно, відкритий синус-ліфтинг є більш травматичним і потребує тривалого відновного періоду після процедури. 
  • Закритий синус-ліфтинг, навпаки, менш інвазивний і в більшості випадків поєднується з одномоментною імплантацією.

Діагностика та підготовка до синус-ліфтингу в клініці сімейної стоматології «Дент-Хаус»

Для вибору і планування конкретної процедури лікарю необхідно провести детальне обстеження пацієнта. У клініці “Dent-House” в Одесі для цього використовуються всі доступні сучасні технологічні рішення. Так, у клініці є новітній стоматологічний томограф Gendex. З його допомогою виконуються високоякісні 3D-знімки щелепи та гайморових пазух. 

Створення 3D-моделі оперованої ділянки – важливий етап підготовки до операції. За допомогою 3D-моделі стоматолог може оцінити стан і товщину кістки верхньої щелепи, вивчити особливості будови гайморових пазух, розрахувати необхідний обсяг кісткового матеріалу для остеопластики. 

Також 3D-знімок дає змогу ефективно спланувати всі необхідні маніпуляції, що допомагає зрештою скоротити ризик ускладнень і термін реабілітації після синус-ліфтингу. 

Крім комп’ютерної томографії, пацієнт має пройти низку інших обстежень. Для виключення протипоказань до проведення операції (важкі системні захворювання, порушення згортання крові, алергія на анестетики) призначається загальний аналіз крові та додаткові дослідження для оцінки загального стану здоров’я. 

Перед синус-ліфтингом обов’язково проводять повну санацію порожнини рота з видаленням зубного нальоту і каменю. За необхідності виконується лікування виявлених запальних процесів. Така підготовка обов’язкова для купірування джерел інфекції та запобігання післяопераційних ускладнень.

Протипоказання для проведення синус-ліфтингу

Більшість протипоказань до операції є відносними та коригуються на підготовчому етапі. Серед них ЛОР-захворювання, які підлягають лікуванню перед синус-ліфтингом:

  • інфекційні вогнища в анатомічній близькості до гайморової пазухи; 
  • поліпи, папіломи, кісти синуса. 

Також тимчасовим обмеженням виступає нещодавно перенесена гайморотомія. 

До абсолютних протипоказань належать стани, за яких операція в принципі неможлива. Вони зустрічаються рідко і пов’язані з порушенням функцій верхньощелепного синуса: 

  • злоякісні новоутворення в цій ділянці або на обличчі; 
  • хронічний рецидивуючий невиліковний нежить; 
  • рубцеві деформації слизової після операції або травми; 
  • множинні перегородки, деформація пазух. 

В окрему групу можна виділити стоматологічні протипоказання, тобто інфекційні процеси в ротовій порожнині: в зубах і їхніх коренях, тканинах пародонту і слизових. Синус-ліфтинг проводять тільки після усунення всіх запалень.

До загальних протипоказань до хірургічного втручання належать:

  • порушення згортання крові;
  • анемія;
  • декомпенсований цукровий діабет; 
  • захворювання щитоподібної залози; 
  • онкопатологія;
  • хвороби серця. 

Для жінок цей список доповнюється вагітністю і періодом лактації, а також менструацією.

Відкритий синус-ліфтинг

Рішення на користь проведення відкритого синус-ліфтингу зазвичай ухвалюють у разі вираженої атрофії кісткової тканини, коли висота кістки менше ніж 5 міліметрів. Операція дає змогу наростити її об’єм на 5-6 міліметрів у ділянці молярів/премолярів.

Для отримання доступу до гайморової пазухи лікар виконує невеликий розріз у яснах з боку передньої стінки верхньощелепної кістки. У це хірургічне вікно вводиться кістковий матеріал. Протокол цієї процедури не передбачає одномоментної імплантації. Установку імплантів виконують після приживлення остеопластичного матеріалу – не раніше ніж через 4-6 місяців. 

Етапи хірургічного втручання при відкритому синус-ліфтингу: 

  • введення місцевого анестетика; 
  • розріз м’яких тканин там, де ясна з’єднуються зі щокою; 
  • створення отвору в кістці для отримання доступу до стінки гайморової пазухи; 
  • лікар акуратно піднімає слизову оболонку синуса, щоб у простір, що утворився, ввести колагенову мембрану (вона покликана захистити ділянку, що оперується, від інфікування і створити нову межу пазухи);
  • під мембрану вводиться кістковий матеріал;
  • на заключному етапі вшивають м’які тканини. 

Після операції пацієнту прописують антибактеріальні та протизапальні медикаменти. У виняткових випадках у разі відкритого синус-ліфтингу можлива одномоментна імплантація: за повної відсутності протипоказань, відмінного стану тканин тощо. Але все ж найчастіше після остеопластики та до моменту встановлення дентального імпланту повинно минути близько пів року. 

Закритий синус-ліфтинг

Процедура оптимальна за необхідності нарощування невеликого обсягу кісткової тканини. Виконується за наявної висоти кістки в 7 міліметрів. Таким чином можна додати в середньому 2-3 мм у жувальній зоні верхньої щелепи. Менша інвазивність досягається шляхом введення остеопластичного матеріалу не через розріз, а через вертикальний прокол. 

Етапи проведення закритого синус-ліфтингу: 

  • введення місцевого анестетика; 
  • виконується прокол ясен;
  • у кістці свердлиться невеликий отвір, через який піднімається дно гайморової пазухи; 
  • в утворену порожнину вводиться кістковий матеріал; 
  • потім одразу ж здійснюється встановлення імпланту; 
  • рана зашивається. 

Закритий синус-ліфтинг виконують швидше за відкритий, ця операція дешевша, а відновлювальний період після неї коротший. 

Реабілітація після остеопластики

Для швидшого і легшого відновлення після операції лікарі радять дотримуватися низки рекомендацій: 

  • перший прийом їжі після синус-ліфтингу можливий не раніше, ніж за 3-4 години, їжа має бути м’якою і теплою;
  • у перші дні слід відмовитися від гострої їжі та жорстких продуктів; 
  • їжа і питво не повинні бути занадто гарячими або холодними; 
  • утримайтеся від алкоголю, обмежте споживання чаю та кави;
  • у першу добу не можна користуватися зубною ниткою і щіткою;
  • варто відмовитися від гарячої ванни, відвідування лазні, сауни (після відкритого синус-ліфтингу – протягом 2-х тижнів, після закритого – 10 днів); 
  • кілька днів після процедури належить утриматися від важких фізичних навантажень. 

Особливу увагу варто приділити тим діям, які провокують підвищення тиску всередині носа. Так, після операції не можна чхати, кашляти та сякатися. Особливо складно з чханням, яке стримати вкрай складно. Тому під час чхання не закривайте рот. 

Також щонайменше місяць після операції не можна плавати й пірнати, грати на духових інструментах, літати на літаку. 

Рекомендуємо спати на піднятих подушках. Для зменшення набряку можна прикладати до щоки лід (не більше ніж 5 хвилин із перервами). У жодному разі не використовуйте гарячі примочки. Про всі нюанси відновлення лікар розповість на прийомі. 

Дізнатися, скільки коштує синус-ліфтинг в Одесі, ви можете в клініці “Дент-Хаус”, де виконують процедуру будь-якої складності ефективно, швидко і безболісно. Записатися на прийом до фахівця ви можете будь-яким зручним способом: телефоном або заповнивши форму запису на сайті. Переконатися в якості нашої роботи вам допоможуть численні відгуки наших пацієнтів.

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.