Пластика вуздечки язика

Пластика вуздечки язика

Пластика вуздечки язика – це технологія виправлення одного з анатомічних дефектів ротової порожнини. Язик кріпиться до дна порожнини рота за допомогою специфічної зв’язки. Вона також називається вуздечкою, лінгвальною або під’язиковою зв’язкою. Можна побачити цю вертикальну складку, якщо підняти язик вгору. 

Завдяки такій анатомічній будові язика і наявності лінгвальної зв’язки людина може нормально харчуватися і розмовляти. А ось її неправильне кріплення призводить до серйозних проблем, виправити які можна пластикою вуздечки язика.

Фахівці клініки “Dent-House” в Одесі виконують операції з корекції вуздечки язика і губи. Дізнаймося, в яких випадках необхідно виконати цю операцію і як проходить процедура.

Діагностика вуздечки язика

Розвиток під’язикової зв’язки починається одночасно з початком формування основних органів. Це відбувається в першому триместрі вагітності. На цьому етапі дефекти під’язикової перетинки найчастіше спричиняються такими причинами:

  • сильний токсикоз у першому триместрі;
  • інфекції та хронічні захворювання в період вагітності;
  • вживання наркотиків, певних типів медикаментів та опромінення;
  • вік матері – чим він більший, тим вищий ризик відхилень у розвитку плода;
  • спадковість.

Як правило, проблему невідповідної вуздечки можна визначити вже на ранньому етапі розвитку дитини. Ознаками можливої патології є:

  • прицмокування і прикушування соска новонародженим під час годування;
  • довге годування;
  • помітне відставання в наборі ваги.

Якщо фахівець підтвердить наявність патології у новонародженого, краще не відкладати корекцію вуздечки на потім. У ніжному віці операція пройде максимально швидко і безболісно, а загоєння не викликатиме проблем. 

При цьому вже в піврічному віці проводити подібну досить просту процедуру доводиться під загальним наркозом, тобто як повноцінну операцію. Хоча сам дефект не становить загрози для життя дитини.

Для резекції під місцевою анестезією доводиться чекати більш-менш свідомого віку дитини – досягнення 4-5 років і старше.

У період змінного прикусу, тобто з віку приблизно 6 років, довжина вуздечки має бути не менше ніж 21 мм, а ширина – не більше ніж 4 мм. Якщо показники значно відхиляються від норми, ставлять діагноз “анкілоглосия” – так називають аномалію розвитку під’язикової зв’язки, пов’язану з її вкороченням і тугорухливістю.

Унаслідок цієї патології вуздечка може мати дещо відмінні форми: у вигляді прозорої вкороченої перетинки, перемички, що примикає до самого краю язика, або зрощеної з м’язами товстої та короткої зв’язки.

Якщо ж проігнорувати проблему, то в майбутньому в дитини можуть виникати різні проблеми, пов’язані з розвитком ротової порожнини, дикцією та диханням:

  • рецесія ясен – зміна рівня краю ясен щодо поверхні зуба;
  • за недостатньої довжини вуздечки язика у людини страждає дикція, що зазвичай стає помітнішим під час швидкого мовлення;
  • виникнення проблем із диханням через надмірне вкорочення вуздечки.

Резекція вуздечки язика, яку частіше називають пластикою, позбавить цих проблем. Призначити дату і час операції ви зможете після консультації у лікарів “Dent-House”. Записатися на прийом в Одесі можна на нашому сайті, а дізнатися вартість цієї або інших процедур, наприклад, встановлення вінірів, – за телефоном.

Показання до процедури з пластики вуздечки язика

Показання до проведення цієї процедури можуть бути різними та залежать від віку пацієнта і ступеня вираженості аномалії.

У дітей:

  • Неправильне захоплення соска, як наслідок – недостатній набір ваги та затримка в розвитку через коротку вуздечку.
  • У дітей старшого віку – дефекти мовлення, проблеми з вимовою деяких звуків. Заняття з логопедом не приносять позитивних результатів, оскільки правильній дикції заважає анатомічна особливість.
  • Стоматологічні проблеми, спричинені короткою вуздечкою язика.

У дорослих:

  • Нечітке мовлення, труднощі під час вимови деяких звуків, спричинені занадто короткою під’язиковою зв’язкою.
  • Обмежена рухливість язика може ускладнювати процес пережовування їжі.
  • Коротка вуздечка може викликати дискомфорт і впливати на вигляд посмішки.
  • Перед встановленням брекетів або інших ортодонтичних конструкцій може знадобитися пластика вуздечки язика для досягнення найкращих результатів лікування.

Важливо розуміти, що тільки лікар-стоматолог може поставити точний діагноз і визначити необхідність проведення пластики вуздечки язика. Самостійно приймати рішення про проведення цієї процедури не рекомендується.

Як проводиться пластика вуздечки язика в клініці сімейної стоматології “Дент-Хаус”

Пластика вуздечки виконується шляхом оперативного втручання. Сьогодні для підрізання і подальшої корекції використовують як традиційний скальпель, так і більш сучасні технології.

Сама операція проводиться амбулаторно під дією місцевої анестезії.

Традиційний хірургічний варіант коригування може виконуватися різними способами:

  • Френулотомія язика – висічення зв’язки проводять скальпелем або ножицями, виконують у немовлят, яким не потрібен наркоз, оскільки перетинка не містить судин і нервових закінчень. Другий оптимальний період для операції настає з 4-5 років і виконується вже під місцевим наркозом.
  • Френектомія – або резекція вуздечки, тобто висічення з видаленням частини тканин, як правило, проводиться під загальною анестезією.
  • Френулопластика – найскладніший варіант операції, під час якої вуздечку подовжують шляхом клаптя, вирізаного з самої перетинки. Його вшивають у певному місці – це і дає змогу наростити довжину вуздечки до нормальної.

За середнього ступеня дефекту і за відсутності у зв’язці великих судин може застосовуватися метод електрокоагуляції вуздечки під місцевою анестезією.

Переваги співпраці з клінікою сімейної стоматології “Dent-House”

В Одесі в стоматологічній клініці “Dent-House” використовуються різні технології, зокрема застосовується одна з найсучасніших методик – корекція довжини вуздечки язика за допомогою лазера. Вона менш травматична, не викликає кровотечі, не вимагає подальшого ушивання рани та мінімізує ризик інфікування.

Це безконтактна технологія. Під час процедури спрямований за допомогою сапфірового наконечника лазерний промінь фокусується на потрібному місці та прибирає зайві тканини. Вся процедура триває не більше 5 хвилин і має свої переваги:

  • точність і відсутність кровотечі;
  • лазер має бактеріостатичний ефект, що радикально знижує ризик інфікування;
  • малоінвазивність, що передбачає швидке загоєння рани;
  • максимально комфортні умови для пацієнта.

Відновлювальний період можна прискорити, якщо дотримуватися всіх рекомендацій, які дасть лікар клініки “Дент Хаус” в Одесі. Після операції важливо дотримуватися гігієни ротової порожнини. У перший тиждень після процедури слід полоскати рот після кожного прийому їжі призначеним лікарем антисептичним розчином. Також слід уникати вживання занадто гарячої та занадто холодної їжі.

Для підвищення рухливості язика призначаються спеціальні вправи. Надалі за наявності дефектів мовлення слід відвідувати заняття з логопедом.

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.