Лікування пульпіту

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту – це процедура, під час якої відбувається лікування запалення м’яких тканин зуба, або пульпи. Кожен, хто хоч раз стикався з проблемою, знає, як це боляче. Тому якщо ви відчуваєте навіть найменший дискомфорт, телефонуйте в нашу клініку сімейної стоматології “Дент-Хаус” в Одесі та записуйтеся на прийом. Наші фахівці проведуть діагностику і розв’яжуть проблему в максимально короткий термін, при цьому вартість лікування буде адекватною.

Причини появи пульпіту зубів

Лікування пульпітуПульпіт виникає з кількох причин:

  1. Глибокий карієс – найпоширеніша причина пульпіту. Це ураження зуба, спричинене кислотами, які виробляють бактерії в ротовій порожнині. Вони руйнують тверді тканини зуба і можуть проникнути до м’якої, спричиняючи запалення пульпи.
  2. Травма. Удар або падіння може пошкодити зуб і викликати запалення пульпи.
  3. Бактеріальна інфекція. Може проникнути всередину зуба через каріозну порожнину або тріщину.
  4. Перепад температур. Наприклад, різка зміна гарячої та холодної їжі.
  5. Невдале лікування. Занадто глибоке встановлення пломби, травма ясен, неякісний матеріал пломби також можуть призвести до запалення пульпи.

Також інколи пульпіт спричиняє інфекція, яка проникла через кров, а також періодонтит, гайморит або тонзиліт, вторинний карієс під пломбою.

Види пульпіту зубів

В основному виділяють два пульпіти зубів:

  1. Гострий. Це форма, що характеризується різким болем, часто спричиненим карієсом або травмою. Гострий пульпіт може бути осередковим – в одному місці. Якщо захворювання не лікувати, воно переходить у дифузну стадію – поширюється на всю пульпу. Біль триває кілька днів і зазвичай посилюється вночі. Гнійний пульпіт супроводжується нариванням і скупченням гною. Якщо його не лікувати, інфекція може потрапити в кров. 
  2. Хронічний. Якщо не вилікувати гострий пульпіт, він перейде в хронічну стадію. При цьому захворювання може бути фіброзним, гіпертрофічним або гангренозним. За першого виду тканина пульпи поступово замінюється сполучною. За гіпертрофічної стадії хвороби крізь каріозні тканини проростають м’які, а в разі гангренозного пульпіту тканини розкладаються і відмирають. За такого пульпіту зуб може боліти не постійно, а періодично.

Вид пульпіту визначає лікар.

Симптоми гострого пульпіту

Як зрозуміти, що у вас пульпіт? Зазвичай на наявність хвороби вказують такі симптоми:

  1. Одна з найхарактерніших ознак гострого пульпіту – різкий, інтенсивний біль у зубі. Він може бути гострим, пульсуючим або посилюватися під час вживання їжі. Також неприємні симптоми можуть віддавати в щоку, щелепу, скроню.
  2. Зуб із гострим пульпітом може реагувати на зміни температури, спричиняючи різкий біль під час контакту з гарячими або холодними напоями та їжею.
  3. Біль при гострому пульпіті посилюється вночі – часто людина не може спати.
  4. Біль посилюється, якщо на зуб із пульпітом натиснути або накусити.
  5. У деяких випадках гострий пульпіт викликає набряк і почервоніння ясен навколо ураженого зуба.
  6. Пульпіт може призвести до появи неприємного присмаку або запаху з рота через розпад тканин усередині зуба.

Якщо ви помітили хоч один з перерахованих симптомів, не відкладайте лікування. Дізнавайтеся вартість процедури та записуйтеся на прийом у клініку “Дент-Хаус” в Одесі.

Діагностика пульпіту

Діагностика пульпіту зазвичай проста і займає мінімум часу. Лікар починає з ретельного огляду вашого зуба і розпитувань про симптоми. Також стоматолог може використовувати спеціальні інструменти, найчастіше зонд, щоб перевірити свої припущення.

Для точнішого визначення проблеми лікар робить рентгенівський знімок вашого зуба або проводить інші дослідження. Це допоможе побачити обсяг ураження, чи є запалення всередині зуба або інші проблеми, які можуть викликати пульпіт.

Пам’ятайте, що тільки діагностика допомагає лікарю визначити проблеми й вибрати відповідне для вас лікування. 

Методики лікування пульпіту

Лікування пульпіту

Лікування пульпіту в Одесі залежить від тяжкості та причини захворювання. В основному застосовують таку методику:

  1. Лікування карієсу і видалення ураженої тканини.
  2. Якщо пульпа трохи запалена, застосовується біологічний метод лікування – лікар ставить ліки, щоб зняти запалення, а потім закриває зуб тимчасовою пломбою. Якщо запалення минуло, пломбу змінюють на постійну. У цьому випадку важливо контролювати стан зуба щонайменше раз на рік.
  3. Пульпотомія або пульпектомія. У першому випадку видаляється лише ділянка ураженої пульпи з каналів. У другому випадку пульпу потрібно видаляти повністю. Для цього використовують спеціальні інструменти, а іноді й препарати. Потім канали дезінфікують за допомогою спеціальних розчинів.
  4. Після цього проводиться кореневе пломбування. Це процедура, під час якої лікар заповнює канали спеціальними матеріалами для запобігання вторинній інфекції.
  5. Останній етап пломбування – зуб закривають коронкою або пломбою.

У більшості випадків лікар призначає антибіотики або протизапальні препарати, щоб зняти запалення і зменшити біль.

Якщо пульпіт виник у “вісімках” – так званих “зубах мудрості” – замість лікування каналів можливе видалення зуба.

Ціна лікування пульпіту залежить від вашого індивідуального випадку. Дізнатися, скільки коштує приблизно процедура в Dent-House, можна в адміністратора.

Профілактика пульпіту

Профілактика пульпіту має такі кроки:

  1. Чистіть зуби щонайменше двічі на день. Це допомагає видаляти залишки їжі та запобігає утворенню зубного нальоту, який може призвести до розвитку карієсу і пульпіту. Також використовуйте флос і ополіскувачі для ротової порожнини.
  2. Обов’язково позбувайтеся навіть маленьких осередків карієсу. Саме невилікуваний карієс – найпоширеніша причина пульпіту.
  3. Уникайте надмірного вживання солодких і кислих продуктів, оскільки вони сприяють розвитку карієсу. Вживайте здорову їжу, багату на вітаміни та мінерали.
  4. Уникайте кусання твердих предметів і нічого не відкривайте зубами.
  5. Під час занять спортом або інших активностей, де можливе отримання травм зубів, використовуйте спортивний шолом або капи.
  6. Відмовтеся від паління.

Дотримуючись цих простих рекомендацій, ви збережете свої зуби здоровими та уникнете розвитку пульпіту.

Найкраща профілактика пульпіту – регулярно відвідувати клініку сімейної стоматології Dent-House в Одесі для профілактичних оглядів і професійного чищення. Це допоможе виявити проблеми із зубами на ранній стадії та запобігти їхньому розвитку. Тому якщо ви давно не відвідували стоматолога або у вас є проблеми, записуйтеся на прийом до нашої клініки в Одесі. Ми допоможемо вирішити будь-які труднощі – працюємо з дітками, робимо міографію, ставимо брекети, відбілюємо зуби. Наші лікарі швидко і безболісно допоможуть вам повернути гарну посмішку і життя без болю. 

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.