Коронка

Коронка

Штучна коронка

Один із способів відновлення зруйнованих зубів – встановлення коронок.

Штучна коронка

- незнімний протез, що відновлює анатомічну форму і функцію зуба і запобігає його подальшому руйнуванню.

Конструкції, що раніше містили металеву основу, отримали повну заміну на керамічну або основу з діоксиду цирконію, що дозволило замінити страшний термін «штучна коронка» на більш прийнятний і актуальний — «вінір 360».

Коронка
Показання
  • зміцнення пошкодженого зуба або зубного ряду, покращення естетичної функції зуба, відновлення колишньої форми
  • коронки дозволяють зберегти жувальну функцію
  • у пацієнта попереджається порушення мови та чіткості дикції
  • виключається усунення зубів, що знаходяться по сусідству, у бік простору відсутнього зуба
  • не відбувається заростання лунки, яка сформована під конструкцію, що виготовляється, тобто імплантат, призначений для постійного незнімного носіння.
Попередньо перед встановленням штучних коронок проводиться планування лікування з лікарем.

Пацієнт прямує на рентгенографію та (або) комп'ютерну томографію щелеп для визначення структури зуба та кісткової тканини, розташування анатомічних утворень.

Види коронок

Перша група

Металеві з облицюванням (пластмаса, кераміка) застосовуються як тимчасовий етап протезування або ж як бюджетний варіант у випадках, коли не потрібна висока естетична якість конструкції.

Коронка

Друга група

Безметалова кераміка (пресована кераміка, оксид алюмінію, діоксид цирконію).
Пресована кераміка (порцеляна). Такі коронки дають найвищий естетичний результат. Керамічні коронки служать у середньому 5 років.
Оксид алюмінію. Колір цього матеріалу світліший, ніж колір діоксиду цирконію, тому оксид алюмінію вважається кращим в естетичній стоматології. Матеріал гіпоалергенний, не темніє, слугує 10-15 років.
Діоксид цирконію. Коронки мають триваліший термін служби — 15–20 років. Основна їхня перевага — абсолютна біосумісність. З іншого боку, вони викликають алергічних реакцій.

Коронка

Коронка на зуб: опис, види

На жаль, багато людей відтягують візит до стоматолога, боячись болю або керуючись іншими причинами. Запущений карієс та інші стоматологічні проблеми часто призводять до часткового чи повного руйнування зуба. Однак сучасна стоматологія може знайти вихід із будь-якої ситуації. Один зі способів відновлення зруйнованих зубів – встановлення коронок. Що це таке? Докладно розкажуть фахівці клініки сімейної стоматології в Одесі «Dent-House».

Що таке коронка на зуб

Коронка – це вид стоматологічної реконструкції. Сама коронка – це незнімний зубний протез, що імітує недостатню частину. Він кріпиться до зуба за допомогою спеціального розчину та надійно захищає його від подальших руйнувань.

Установка коронки показано в кількох випадках:

  • коли неможливе звичайне пломбування (зуб зруйновано більш ніж на 50 %);
  • зуб пошкоджено через травму;
  • емаль занадто стерта;
  •  у зуба неестетичний колір, розмір або форма.

За допомогою коронки можна усунути відсутність одного або навіть кількох зубів (у такому разі ставлять мостоподібну конструкцію, яка кріпиться на сусідні зуби), а також виключити рухливість зуба.

Коронки виготовляють у спеціальних лабораторіях строго за зліпками пацієнта. В результаті ви отримуєте гарну посмішку та повну функціональність щелепи.

Коронку ставлять на живий зуб (якщо пульпа збережена) і на мертвий (коли пульпи та нервів немає). Попередньо потрібно обточити емаль, тому, щоб знизити больові відчуття, процедура проводиться під місцевою анестезією або наркозом.

Види зубних коронок: їх переваги та недоліки

У сучасній стоматології використовують кілька видів коронок:

  1. Металеві. Найбільш бюджетний, але непрактичний варіант. Такі коронки неестетичні та згодом окислюються. Однак ціна цих коронок мінімальна.
  2. Коронки з оксиду алюмінію. Естетичніші, ніж попередній варіант, при цьому такі ж міцні.
  3. Металопластмасові. Варіант дуже схожий на попередній – різниця лише в матеріалі.
  4. Керамічні. Такі зубні коронки естетичні – на вигляд не відрізняються від емалі. Однак конструкція не витримує серйозного навантаження. Тому такі коронки не ставлять на жувальні зуби та не використовують для мостів. Термін служби – близько 5 років.
  5. Цирконієві. Дуже хороший варіант – не викликає алергії, при цьому міцний і досить природний. Цирконієві коронки витримують будь-яке навантаження та захищають зуб від подальших руйнувань. Пацієнт може мати такі протези до 20 років. Однак ціна цих коронок досить висока.
  6. Металокерамічні. Цей один із бюджетних варіантів – він більш природно виглядає, носиться аж до 10 років і доступний за ціною. Однак є й мінуси. Зуби для такої коронки необхідно сильно обточувати. Тому переважно металокерамічні коронки використовують для мостів.

Раніше стоматологи ставили здебільшого металеві коронки, про що чудово пам’ятає минуле покоління. Однак зараз вони практично канули в минуле – їх замінили на більш естетичні та функціональні матеріали. У нашій клініці ви можете вибрати будь-який матеріал, але краще все ж таки прислухатися до рекомендацій стоматолога.

Етапи встановлення зубних коронок

Процедура встановлення коронки проводиться в декілька етапів:

  1. Консультація з лікарем.
  2. Санація ротової порожнини. Обов’язкове лікування карієсу, видалення каменів та нальоту.
  3. Депульпування зуба та пломбування каналів. Це не є обов’язковою процедурою – вона проводиться залежно від стану зуба.
  4. Обточування зуба. Лікарю необхідно надати емалі форму за допомогою бормашини, щоб коронка щільно сіла і не доставляла дискомфорту.
  5. Виготовлення зліпка. Стоматолог знімає відбиток потрібної області та передає його до зуботехнічної лабораторії. Там виготовлять коронку.
  6. Прикладка та носіння пробної коронки. Лікар прикладає коронку на зуб. Якщо дискомфорту немає, то протез кріплять на тимчасовий цемент і потім виготовляють постійний протез.
  7. Встановлення постійної коронки. Після 2-4 тижнів пацієнту ставлять постійний протез. Він кріпиться за допомогою спеціального стоматологічного цементу.

Процес встановлення може тривати від 5 днів до кількох тижнів – залежно від індивідуальних особливостей пацієнта.

Зазначимо, що не всім пацієнтам можна встановлювати коронки. Відкласти процедуру слід під час вагітності, а також пацієнтам віком до 16 років. Не рекомендується встановлення коронок при тонких зубних стінках, аномаліях прикусу, алергії на компоненти продукції, запущених стадіях пародонтозу.

Переваги звернення до клініки сімейної стоматології «Dent-House»

Шукаєте хорошу стоматологію в Одесі? Зверніться до клініки «Дент-Хаус». Це сімейна стоматологія з багаторічним досвідом роботи, висококласними фахівцями, винятковою якістю послуг. Переваги співпраці з нами:

  1. Широкий спектр послуг. У нашій стоматологічній клініці ви можете не тільки встановити коронки, але вилікувати карієс, зробити відбілювання зубів, поставити брекети та вініри, видалити зуби. Також у нас особлива увага приділяється дитячій стоматології та психоемоційній адаптації маленьких пацієнтів.
  2. Сімейно-орієнтований підхід. У нашій клініці ми часто приймаємо всю сім’ю одночасно, вирішуючи різні стоматологічні проблеми. У клініці 11 кабінетів та штат із 21 доктора. Вам завжди зможуть підібрати «вашого» лікаря.
  3. Індивідуальний підхід. Ми готуємо попередній план лікування кожного пацієнта.
  4. Професійне обладнання. У роботі ми використовуємо лише інноваційні технології та сертифіковане обладнання.
  5. Висококласні фахівці. Всі наші лікарі – професіонали з великим досвідом роботи, що підтверджується численними сертифікатами, дипломами, а головне – задоволеними та вдячними пацієнтами.
  6. Стерильність. Ми використовуємо найновіше обладнання для стерилізації інструментів, а також регулярно проводимо дезінфекцію клініки.
  7. Програма лояльності. Ви можете регулювати ціну лікування під свої можливості, підібравши матеріали певного цінового сегмента. Також до ваших послуг сезонні акції.
  8. Інтер’єр.Клініка сімейної стоматології «Dent-House» в Одесі – це будівля із затишним та сучасним інтер’єром. Кожен стоматологічний кабінет оформлений тематично. Також до ваших послуг фоє, окреме патіо, зона відпочинку.

Запрошуємо вас особисто переконатися у перевагах роботи з нами!

Скільки коштує установка коронок в Одесі?

Важко однозначно сказати, скільки коштує установка коронок в Одесі, оскільки у кожної клініки своя цінова політика. Фахівці сімейної стоматології “Dent-House” прораховують кожен випадок індивідуально. Ціна залежить від попередньої підготовки (санації порожнини), матеріалу та обсягу роботи.

Ви можете дізнатися про приблизну вартість лікування в адміністратора. Телефонуйте за телефонами, вказаними в розділі «контакти», і записуйтесь на консультацію або прийом на будь-який зручний час. Ознайомтеся з сайтом більш детально – дізнавайтеся ціни, читайте відгуки та іншу корисну інформацію.

Часті питання про Коронку на зуб

🦷 Скільки днів ставиться коронка на зуб?

Процес встановлення коронок на зуби займає від 5 до 10 днів (виготовляються лабораторією).

🦷 Як часто потрібно міняти коронку на зуб?

У середньому термін служби металокерамічної коронки на зуби становить від 7 до 10 років (або довше за відповідної регулярної гігієни ротової порожнини та профоглядів кожні 6 місяців).

🦷 Скільки коштує керамічна коронка на зуб?

Ціна керамічної коронки на 1 зуб починається від 11000 грн.

Вартість послуг

  • Коронка металокераміка від 4700 грн
  • Циркон-кераміка від 12600 грн
  • Циркон анатомічний від 8400 грн

Попередні процедури

Санація ротової порожнини пацієнта.

Лікування пульпіту, карієсу, пломбування кореневих каналів.

Препарування поверхні опорного зуба

Ретракція зубоясенного краю (підготовка ясен для отримання відбитка)

Отримання відбитка зуба та всього зубного ряду за допомогою силіконових мас

Підготовка та передача зліпків до зуботехнічної лабораторії клініки для виготовлення форми для лиття конструкції

Відлиття, виготовлення виробу

Примірка

Фіксація незнімної конструкції

Безпека – головний принцип нашої роботи

Лікуючись у нашій клініці, можете бути абсолютно впевнені в тому, що широке використання одноразових інструментів та матеріалів, а також сучасне оснащення стерилізаційного блоку, забезпечать Вам 100% захист від зараження будь-якою інфекцією.

Наш персонал з точністю дотримується інструкцій з дезінфекції та стерилізації приміщень клініки, медичної апаратури та інструментів. Безпека пацієнта — один із головних принципів нашої роботи, недаремно стерилізаційний блок називають «серцем клініки».

Стоматологічні бори, наконечники, весь матеріал та інструментарій проходять обов'язковий послідовний ланцюжок спеціальної обробки, щодо забезпечення повної безпеки їх використання.

Послуги, які вас також можуть зацікавити

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.