Як не боятися стоматологів – 9 порад

Як не боятися стоматологів – 9 порад
Ті, хто свого часу пережив лікування без анестезії або зіткнувся з негативними наслідками невдалого втручання, часто бояться знову звертатися до стоматолога. Як позбутися психологічної травми та не боятися відвідування лікаря, ми розповімо в цій статті. Стоматологія за останні десятиліття зробила великий крок уперед у розвитку методів малоінвазивного і безболісного лікування. Але навіть розуміння цього факту слабо заспокоює напередодні візиту до лікаря. Найефективніший спосіб впоратися зі страхом – це зрозуміти, чого ж ви насправді боїтеся, і усунути всі тривожні фактори.

Порада 1

Спочатку запишіться на консультацію. Це позбавить необхідності налаштовуватися на похід до стоматолога як на “останній і рішучий бій”. Як не боятися стоматологів – 9 порад Вже на консультації ви можете:
  • пройти огляд і зрозуміти необхідний масштаб втручання;
  • оцінити особистісні якості фахівця;
  • детально обговорити з лікарем лікування;
  • запланувати проведення процедур у кілька етапів.
Встановлення довірчих відносин зі стоматологом – важливий крок, щоб перестати боятися. Якщо вас усе влаштує, то можете записатися на наступне відвідування.

Порада 2

Під час першого візиту оцініть атмосферу в клініці. У більшості стоматологічних закладів створена комфортна і заспокійлива обстановка. Крім цього, це є стандартом для будь-якої нормальної клініки. Ввічливий і чуйний персонал, зручні меблі, наявність мультимедійних систем із приємною ненав’язливою музикою – все це обов’язкові елементи клініки, яка поважає своїх пацієнтів. Якщо обстановка вам не подобається, варто відмовитися від подальших відвідувань і знайти інший заклад.

Порада 3

Самостійно вивчіть усі відомі та використовувані в сучасній практиці стоматології методи знеболювання. Це допоможе вам правильно сформулювати запитання до фахівця й отримати максимально докладні та професійні відповіді. Сьогодні використовують не тільки місцеву анестезію, а й внутрішньовенний наркоз і седацію з ксеноном під контролем лікарів-анестезіологів. Так, ксенон – інертний одноатомний газ, який не лише знеболює, а й дає потужний заспокійливий ефект – може допомогти за підвищеного блювотного рефлексу, алергійних реакцій на місцевий анестетик, за різноманітних щелепних дисфункцій, що не дають змоги хворому відкрити рота, та в низці інших випадків.

Порада 4

Знайдіть свій оптимальний період для відвідування стоматолога. Це має бути день, коли ви не думаєте про роботу чи сімейні турботи. Так ви можете позбутися додаткових стресових чинників, а отже, почуватиметеся значно спокійніше. Також рекомендується записуватися на прийом у ранковий час, щоб не накручувати себе протягом цілого дня перед відвідуванням лікаря. Як не боятися стоматологів – 9 порад

Порада 5

Страх стоматолога отримав медичне найменування – дентофобія. Це не відхилення, а психологічний синдром, який минає або принаймні помітно слабшає після перших успішних відвідувань лікаря. Ви можете використовувати заспокійливі препарати для зниження тривожності перед лікуванням. Наприклад, седативи на рослинній основі, які вільно продаються. Однак, варто обговорити це питання з лікарем, який може порекомендувати певні препарати. Також лікар має бути в курсі того, які саме засоби ви приймаєте, щоб правильно вибудувати тактику використання анестетиків та інших препаратів під час лікування.

Порада 6

Для психологічного комфорту людині важливе відчуття контролю над ситуацією. Ви можете домовитися з лікарем про спеціальний жест, який виконуватиме роль стоп-сигналу для зупинки маніпуляцій і невеликої перерви. Це додасть впевненості та спокою. Як не боятися стоматологів – 9 порад

Порада 7

У процесі лікування не фокусуйтеся на своїх відчуттях. Відмінно допомагають провести час приємна розслаблююча музика, аудіокниги або фільм, що йде на екрані. Відволікання уваги і думок прискорить суб’єктивне відчуття часу, і процедура пройде швидше.

Порада 8

Не затягуйте з підготовкою до візиту і відвідуванням лікаря. Стоматологічні захворювання ніколи не минають самі собою. Інших способів розв’язання проблеми, крім відвідування стоматологів, немає. І що довше відтягувати візит, то складнішим, тривалішим і дорожчим вийде лікування.

Порада 9

Найефективніше лікування на ранніх етапах захворювання. Тому своєчасна профілактика – найкращий спосіб розв’язати проблему з мінімальним втручанням за короткий час і без проходження складних процедур. Відвідуючи лікаря раз на пів року, ви позбавите себе багатьох потенційних проблем у порожнині рота і збережете свої зуби.
Читайте також
Що краще – коронка чи імплант?
Корисна інформація

Що краще – коронка чи імплант?

Зміст[ приховати ] Коронка чи імплант: що краще? Переваги коронок Недоліки коронок Переваги імплантів Недоліки імплантів Коронка на зуб чи імплантат: що ставити Протезування та

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.