Лікування періоститу – це процедура, спрямована на зменшення запалення тонкої зовнішньої оболонки, яка покриває кістку. Хвороба досить небезпечна і не минає сама собою, тому потребує втручання стоматолога. Якщо ви зіткнулися із симптомами захворювання, не зволікайте: записуйтеся на прийом до клініки сімейної стоматології Dent-House в Одесі. На вас чекають кваліфіковані лікарі, інноваційне обладнання та адекватні ціни на будь-які процедури, зокрема й на встановлення коронок.
Різновиди періоститу
Періостит, або по-простому флюс, – це запалення окістя. Воно зазвичай виникає у відповідь на інфекцію або травму, яка подразнює періост і викликає запалення нижньої або верхньої щелепи. Через запалення ділянка навколо кістки набрякає, стає болючою і чутливою під час дотику.
У періоститу є кілька різновидів залежно від його причини, тяжкості та місця розташування. Ось деякі з них:
- Гострий гнійний періостит. Це раптове запалення періоста, яке зазвичай пов’язане з травмою або інфекцією. Гострий гнійний періостит характеризується сильним болем, набряком та іноді почервонінням шкіри в ділянці ураження.
- Травматичний періостит. Спричиняється переломом кістки або сильним ударом. Іноді флюс виникає внаслідок повторюваної мікротравми.
- Інфекційний періостит. Запалення окістя викликає бактеріальна або вірусна інфекція, наприклад, остеомієліт. Інфекційний періостит може бути в гострій або хронічній формі.
- Хронічний періостит. Це стан, коли запалення періоста триває протягом тривалого часу. Хронічний періостит може бути спричинений повторюваною травмою або низькою інтенсивністю запалення.
- Асептичний періостит. Це форма періоститу, яка розвивається без участі інфекції. Це може бути пов’язано з аутоімунними або запальними захворюваннями, такими як ревматоїдний артрит або хвороба Крона.
Захворювання може виникнути через різні причини. Як правило, це невилікуваний карієс, періодонтит або пульпіт. Також захворювання може виникнути після видалення зуба.
У кожного з цих різновидів періоститу свої симптоми, лікування та можливі наслідки.
Симптоми періоститу
Ось кілька ознак, на які варто звернути увагу:
- Ви відчуваєте біль у ділянці кістки, особливо під час торкання або руху.
- Область навколо кістки опухає або набрякає.
- Шкіра над ураженою ділянкою червоніє, стає теплою на дотик.
- Дотик або тиск на ділянку навколо кістки може спричиняти біль і дискомфорт.
- Обличчя стає асиметричним – опухає щока або нижня щелепа.
- Якщо періостит зачіпає суглоб, його рухи ускладнені.
- Також під час періоститу може піднятися температура тіла і збільшитися лімфовузли.
Якщо у вас є ці симптоми, важливо не затягувати та не займатися самолікуванням. Лікарі клініки “Дент-Хаус” в Одесі з радістю приймуть вас і призначать відповідне лікування. У нас можна вибрати лікування уві сні.
Діагностика періоститу
Для діагностики флюсу лікар проводить такі маніпуляції:
- Збирає анамнез – запитує про ваші відчуття, щоб краще зрозуміти стан.
- Огляне ділянку, де ви відчуваєте біль, щоб визначити наявність набряку, почервоніння або інших ознак запалення.
- Також, знадобиться рентгенівський знімок, щоб побачити стан верхньої або нижньої щелепи, кістки та виявити зміни, пов’язані з періоститом.
На основі результатів огляду та обстеження лікар ставить діагноз, а також визначає вартість лікування. Дізнатися, скільки коштує лікування, можна в адміністратора за телефоном.
Професійні методи лікування
Лікування періоститу в Одесі може бути консервативним або хірургічним. У першому випадку лікар призначає певні препарати, можливо фізіотерапію. У другому випадку стоматолог робить надріз на яснах для відтоку гною, а потім ставить дренаж. Також рану промивають антисептиками. Іноді потрібна друга і третя операція. У важких випадках потрібне видалення зуба, можливо, під седацією.
Також стоматологи в “Дент-Хаус” призначають препарати, які допоможуть зняти біль, знизити запалення і прискорити загоєння. Без антибіотиків, як правило, не обійтися.
Якщо періостит спричинений іншими захворюваннями – інфекцією або аутоімунним захворюванням, то лікування має бути спрямоване саме на ліквідацію цих причин.
Як проходить лікування періоститу
Зазвичай лікування проходить у кілька етапів:
- Хірург проводить огляд і підтверджує діагноз.
- Визначає метод лікування – консервативний або хірургічний.
- Якщо обрано хірургічний метод, лікар проводить нескладну операцію.
- Пацієнту призначають медичні препарати і відпускають додому.
Обов’язково потрібно прийти на прийом ще раз, через день або два, щоб лікар проконтролював процес одужання.
Профілактика періоститу
Профілактика періоститу в ротовій порожнині містить у собі кілька простих кроків:
- Чистіть зуби двічі на день і використовуйте зубну нитку або міжзубні щітки для видалення нальоту і залишків їжі між зубами. Це допоможе запобігти розвитку зубного нальоту і зубного каменю, які можуть спричинити періостит.
- Уникайте надмірного вживання солодкого та кислого, оскільки це може сприяти розвитку карієсу та захворювань ясен. Після вживання солодкої та кислої їжі слід добре прополоскати рот.
- Регулярно відвідуйте стоматолога для професійного чищення зубів і огляду порожнини рота.
- Своєчасно лікуйте захворювання зубів. Не запускайте карієс, своєчасно пломбуйте каріозні зуби. За перших симптомів пульпіту зверніться до лікаря. Лікуйте пародонтит під наглядом стоматолога.
- Паління збільшує ризик розвитку захворювань ясен і зубів, включно з періоститом. Спробуйте позбутися цієї звички або хоча б знизити кількість викурених сигарет.
Дотримуйтесь цих простих правил, щоб зберегти здоров’я ротової порожнини та запобігти розвитку періоститу. Записуйтеся на прийом до клініки сімейної стоматології Dent-House в Одесі та будьте здорові!
Часті питання про лікування періоститу
🦷 Як проводиться лікування періоститу щелепи?
😁 Які причини запалення окістя щелепи?
🦷 Скільки триває лікування періоститу зуба?
😁 Коли потрібне хірургічне лікування періоститу?
Вартість послуг
Фахівці
Подборська Надія Іванівна
Лікар-стоматолог
Мовчанська Олена Анатоліївна
Лікар-стоматолог
Барановська Катерина Сергіївна
Лікар-стоматолог
Гунько Віктор Юрійович
Стоматолог-ортопед
Кирилюк Юліана Іванівна
Дитячий стоматолог
Фурдуй Катерина Сергіївна
Дитячий стоматолог
Адирова Ольга Вікторівна
Лікар-стоматолог
Семенюк Катерина Сергіївна
Лікар-стоматолог