Що таке імпланти?
Багато хто вважає, що імплант – це штучний зуб. Це не зовсім правильно. Імплант – це штучна заміна втраченого кореня зуба. Він є штифтом, який вкручується в кістку. Потім на нього надівається коронка, яка імітує справжній зуб. Коронку виготовляють за індивідуальними зліпками пацієнта. Є 2 види зубних імплантів:- Цільні. Це порожнистий зсередини зубний імплант. Під час встановлення він закривається спеціальною заглушкою. Якщо приживання протеза пройшло добре, заглушка забирається. Потім в отвір встановлюють металевий абатмент, на якому фіксується коронка.
- Розбірний. У цьому випадку виконується жорстка фіксація самого імплантату, що вживлюється в кістку щелепи. На штифт встановлюють кріплення, а потім фіксують протез. Перевага такої конструкції полягає в тому, що можна змінити або скоригувати коронку.
5 причин, чому не приживаються імпланти
Здебільшого процес загоєння імпланту залежить від щільності кісткової тканини. Проте є інші чинники. Чому ж імплант не приживається? Причини найрізноманітніші. Розглянемо 5 основних з них:- Некомпетентність лікаря. Імпланти приживаються у 98% випадків. Однак, якщо лікар не має належного рівня професіоналізму, все може піти не за планом. Неправильний вибір виробника, недостатнє обстеження, порушення протоколу дій, недбалість можуть призвести до відторгнення конструкції.
- Неякісний імплант. На жаль, деякі виробники використовують погані матеріали, які можуть не прижитися або спричинити ускладнення після операції. Такі імпланти можуть коштувати дешевше за звичайні, і це приваблює пацієнтів. Потрібно уважно ставитись до вибору самого імпланту і не економити.
- Поведінка пацієнта. Іноді до негативних наслідків призводять дії самого пацієнта – погана гігієна, шкідливі звички, стреси, порушення харчування. Якщо ви не дотримуватиметеся рекомендацій лікаря, є варіант, що імплант не приживеться.
- Протипоказання. Деякі хвороби можуть спричинити відторгнення штучного штифта. До них відносяться захворювання ендокринної та кровоносної системи, онкологія, імунодефіцит та інші патології. Тому дуже важливо провести попереднє повне обстеження.
- Прийом лікарських препаратів. Деякі ліки (наприклад, бісфосфонати або імунодепресанти) здатні вплинути на стан кісткової тканини та призвести до відторгнення імпланту.
При яких хворобах не можна ставити зубні імплантати
Проводити процедуру імплантації не можна при пародонтозі та деяких інших захворюваннях. Одні недуги або стани передбачають тимчасову заборону, інші виключають можливість імплантації взагалі.
Серед тимчасових протипоказань — вагітність, наявність наркотичної або алкогольної залежності, реабілітація після операцій. Також штучні конструкції не встановлюють особам до 18 років.
Тимчасово процедура заборонена пацієнтам із захворюваннями зубів та інфекціями у порожнині рота, такими як гінгівіт (запалення ясен), карієс. Але після позбавлення від перелічених проблем пацієнт може відновити втрачений зуб.
Штучні конструкції при пародонтиті також не встановлюються. Але від цієї хвороби можна вилікуватись. Згідно зі статистикою, це захворювання є у 95% дорослих людей. Симптомами пародонтиту є запалення тканини навколо зуба.
Фахівець має право відмовити у встановленні імплантату, якщо у пацієнта є злоякісні новоутворення. Процедура збільшить ризик утворення нових пухлин.
Імплантат заборонено встановлювати також людям з проблемами з кровотворенням, патологіями аутоімунної системи, хворобами сполучних тканин. Серйозним протипоказанням є наявність венеричних захворювань, ВІЛ, туберкульозу.
Важливу роль відіграє також психічний стан пацієнта. Людям, які страждають на алкоголізм, шизофренію, параною, невроз або інші недуги центральної та периферичної нервової системи, також буде відмовлено в проведенні операції.
Перш ніж домовлятися з лікарем про встановлення імплантатів, дуже важливо пройти медичний огляд. Якщо у вас є захворювання, які тимчасово забороняють вставляти штучні конструкції, краще пройти лікування і тільки після цього йти на прийом до імплантолога.
Жінкам перед затвердженням дати проведення операції слід заздалегідь проконсультуватися з лікарем та вибрати час, коли немає менструації. Під час менопаузи також рекомендується обговорити стан здоров’я з лікарем.
Пацієнти часто запитують, чи боляче ставити імпланти та скільки часу займає імплантація зубів. Слід попередньо обговорити з лікарем всі нюанси та підготуватися до операції належним чином. Щоб вам не було боляче, важливо проконсультуватися з анестезіологом та вибрати спосіб знеболення, який підійде найкраще.
Чи можливо імплантувати зуби при пародонтозі
Пародонтоз є серйозним захворюванням пародонту. Серед основних наслідків цієї недуги — руйнування тканини навколо зубів. Це зовсім не сприяє нормальному приживанню зубного імпланту, а, навпаки, є серйозним протипоказанням до операції.
Зубні імплантати при пародонтозі не здатні виконувати свої функції повною мірою, а в певних ситуаціях можуть навіть погіршити стан здоров’я. Наприклад, процес остеоінтеграції затягнеться або імплант погано приживеться, оскільки кістка тонка і її мало, щоб конструкція могла міцно триматися. У такому разі конструкція рухатиметься, а це вплине на всю систему зубів. Найімовірніше, імплант доведеться знімати чи ставити заново. Виникає ризик перенести інфекцію з поверхні ясен на більш глибокий рівень.
Скільки часу приживається імплант
Якщо вас цікавить питання, як довго приживається імплант, зазвичай процес займає від 2 до 6 місяців — залежно від стану здоров’я пацієнта та густини кісткової тканини, в яку вживили штучну конструкцію.
Але у всіх пацієнтів індивідуальні особливості організму, тому важко точно сказати, скільки часу приживається імплант. Один із факторів, який впливає на швидкість приживання, — кількість кісткової тканини. Якщо її недостатньо, процес остеоінтеграції буде довшим.
У питанні, як приживаються імпланти, значення має і тип конструкції. Якість матеріалів також впливає на процес приживлення, тому важливо вибирати продукцію від перевірених виробників.
Не слід переживати, що буде боляче встановлювати зубні імплантати: операція завжди відбувається з використанням анестезії. Достатньо вибрати лікувальний заклад, де працюють професіонали, наприклад клініку сімейної стоматології «Dent-House». Але після операції відповідальність за приживлення лягає на пацієнта. Необхідно заздалегідь дізнатися, як доглядати за ротовою порожниною після операції, щоб не нашкодити своєму організму.
Як прискорити приживлення?
Щоб приживлення імпланту пройшло швидко і без проблем, необхідно дотримуватись деяких умов. Прискорити приживлення можна за допомогою таких правил:- Обирайте хорошу клініку та лікаря. Не кожен фахівець здатний впоратися з такою складною операцією, як імплантація. Тому підходьте до вибору клініки ретельно. Почитайте відгуки, сходіть на консультацію до лікаря. Якщо виникли сумніви, краще вибрати іншу стоматологію.
- Виконуйте всі рекомендації лікаря. Після операції ви отримаєте пам’ятку, де докладно описаний ваш подальший спосіб життя: як їсти, яких ліків уникати. Дуже важливо регулярно приходити на консультацію до стоматолога.
- Не ризикуйте. Якщо у вас є хронічні хвороби або протипоказання, сумніви, обов’язково розкажіть лікарю. Не сподівайтеся, що вас «пронесе», і імплант приживеться. Так, таке також можливо, проте немає гарантії, що відторгнення не станеться пізніше. Тому не ризикуйте – лікар обов’язково запропонує вам альтернативу.