Професійна гігієна ротової порожнини

Профессиональная гигиена полости рта

Професійна гігієна порожнини рота – комплекс процедур, спрямованих на оздоровлення органів та тканин порожнини рота, профілактику виникнення та прогресування стоматологічних захворювань. Професійна гігієна порожнини рота полягає у видаленні зубного м’якого нальоту та зубного каміння. Вона виконується стоматологом і є найважливішим та невід’ємним етапом. Професійне чищення зубів передує терапевтичним, ортопедичним, хірургічним та ортодонтичним заходам. Нормалізація догляду за ротовою порожниною сприяє оздоровленню ясен, припиняється кровоточивість і неприємний запах з рота.

Як часто необхідно проводити професійне чищення зубів?

Зазвичай професійну гігієну ротової порожнини рекомендується проводити 1 раз на 6 місяців. Але все залежить від того, наскільки швидко у Вас утворюється зубний наліт. Якщо є необхідність, можна проводити процедуру і частіше (бо вона абсолютно нешкідлива для зубів). Деяким пацієнтам, які самостійно вдома дуже ретельно доглядають зуби, достатньо проведення 1 процедури на рік.

Чи болісна процедура?

Іноді зняття каміння ультразвуком викликає неприємні відчуття, особливо, якщо вже є проблеми з пародонтом, оголення коріння зубів або емалі. У такому разі, за бажанням пацієнта може бути проведена місцева анестезія.
Зняття нальоту апаратом Air-flow зазвичай безболісно. Частинки порошку можуть відскакувати від поверхні зубів і потрапляти на слизову ротову порожнину, викликаючи невеликий дискомфорт. Протягом доби після процедури може зберігатись легка кровоточивість ясен. Однак якщо дотримуватися всіх рекомендацій стоматолога, дуже скоро після чищення всі неприємні симптоми пройдуть і залишаться чисті зуби та здорові ясна!

Потрібно завжди пам’ятати, що шкода від зубних відкладень завжди набагато більше, ніж дискомфорт при чищенні зубів.

Недостатньо проводити тільки професійне чищення зубів!

Особиста гігієна ротової порожнини

Особиста гігієна ротової порожнини – це щоденний догляд за ротовою порожниною з використанням засобів особистої гігієни. Дуже важливо з малолітнього віку прищеплювати вміння – вчити дітей правильно доглядати порожнину рота. Великий вплив має особистий приклад батьків. Одонтолог чи фахівець із гігієни порожнини рота може порадити, дати стимул.

Основний метод особистої гігієни ротової порожнини

Основний метод особистої гігієни ротової порожнини – чищення зубів щіткою двічі на день, видалення нальоту, залишків їжі для запобігання їхньому шкідливому впливу на тканини порожнини рота. У нашій клініці Вам порадять, які засоби особистої гігієни ротової порожнини слід купувати: зубні щітки, щітки для міжзубних проміжків, рідини для полоскання, різні зубні пасти, іригатори ротової порожнини.

Відповідна гігієна порожнини рота – необхідна умова здорової та гарної посмішки!

Професійна гігієна ротової порожнини

Мовчанська Олена Анатоліївна

 стоматолог-терапевт

Читайте також
Що роблять, якщо зубний імплантат не прижився?
Корисна інформація

Що роблять, якщо зубний імплантат не прижився?

Зубні імплантати – один із найефективніших методів відновлення зубного ряду, що дозволяє відновити втрачений зуб надійніше, ніж, наприклад, за допомогою знімних протезів. Проте в окремих

Скільки часу приживаються імпланти
Корисна інформація

Скільки часу приживаються імпланти

Імплантація – це найнадійніший спосіб відновлення втраченого зуба. Багато людей бояться стоматологів, тому звертаються до клініки вже тоді, коли зуб неможливо врятувати. У такому разі

Гострий зубний біль – що робити?
Блог

Гострий зубний біль – що робити?

Зубний біль – сигнал про стоматологічні проблеми, який неможливо ігнорувати. Вона входить у трійку найнеприємніших больових відчуттів нарівні з пологовими схватками. На жаль, від зубної

Запись на прием

Обратная связь

Запис на прийом

Зворотній зв'язок

Ваш запит отримано.

Наш менеджер зв'яжеться з вами найближчим часом.